Today.ua

В Україні хочуть обмежити терміни мобілізації: у Раді зареєстрували законопроєкт

Українців можуть почати демобілізувати через 18 місяців з дня потрапляння до ЗСУ. Відповідний законопроект про звільнення з військової служби під час дії військового стану зареєстрували у Верховній Раді. Його автор – Олексій Гончаренко.

На сьогоднішній день в українській армії є проблема з демобілізацією і деякі чоловіки змушені служити вже другий рік без ротації та відпусток (максимум кількаденні).

Автор нового документа пропонує відпускати зі служби військових, які відслужили 18 місяців із дня призову та не хочуть продовжувати службу далі. Дане нововведення дуже актуальне, адже невідомо, коли війна закінчиться, яким чином, і чи зберігатиметься російська загроза, навіть коли все закінчиться. Саме тому необхідно обмежити термін мобілізації кожної окремої людини, вважає Гончаренко, і гарантувати відстрочку від подальшої мобілізації для тих, хто вже відслужив встановлений термін.

Мінімальний термін служби обраний чималий – 18 місяців. Проте, принаймні, військовослужбовці знатимуть, скільки їм залишилося воювати, а коли настане час відпочити. Адже на сьогоднішній день ситуація складається так, що, незважаючи на "загальну" мобілізацію, одні люди служать без відомих ним термінів звільнення, а інші не служать зовсім. Більше того, часто знову служать ті, хто раніше не ухилявся військової служби. І навпаки.

Законопроект також передбачає звільнення військовослужбовця протягом трьох місяців після завершення військового стану, якщо він відслужив не менше 18 місяців військової служби за призовом під час мобілізації, але виконував завдання на користь оборони України.

Коли буде ухвалено цей законопроект і чи буде, поки що невідомо. На сьогоднішній день у Раді лежить більший законопроект щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Раніше повідомлялося, що кожен призваний до ЗСУ мешканець столиці отримає по 30 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ