В Україні гряде подорожчання картоплі

Автор: Марченко Любов

В Україні вже найближчим часом може початись сильне подорожчання картоплі. Але експерти аграрного ринку не радять громадянам зараз робити запаси на зиму - навіть попри те, що саме зараз картопля дуже дешева. Вони радять зачекати, поки ціни на картоплю не почнуть рости.

В Україні гряде подорожчання картоплі - today.ua

У чому причина таких нестандартних порад, роз'яснили самі аналітики проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

Зараз на ринку є немало пропозиції картоплі. Врожай тільки зібрано з поля, і його ще навіть не почали закладати на зимове зберігання. Натомість фермери намагаються якомога швидше збути неякісний товар. Адже останні пару тижнів картоплю доводилось збирати в умовах холоду і дощовищі. Коренеплоди заготовлювали сирими та не обробленими ніякими засобами захисту рослин.

Через це зібраний врожай не годиться для тривалого зберігання. Він не долежить у підвалах навіть до середини зими. Клубні почнуть гнити і втратять свої їстівні властивості. Отже, таку картоплю треба буде спожити якомога швидше, і про запас її брати не варто.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

В Україні гряде подорожчання картоплі

Коли фермери реалізують некондиційний товар, тоді настане пора якісного – того, що можна закладати на тривале зберігання. Але й ціна такої картоплі вже буде значно вищою. Однак, незважаючи на таке очікуване подорожчання картоплі, саме її слід брати на зиму. Тоді буде гарантія, що взятий товар не доведеться викидати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, існує й інша версія аналітиків. Вони вважають, що цьогоріч в Україні взагалі мало картоплі та іншої городини закладатимуть на зимове зберігання. Адже ніхто достеменно не знає, якою буде вартість енергоносіїв. А також ні у кого немає гарантії, що в овочевий склад не влучить ворожа ракета.

Через це виробники намагатимуться збути вирощене якомога швидше ще з осені. Отже й ціни на овочі тривалого зберігання можуть триматися низькими аж до зимових морозів. А подорожчання картоплі може початись тільки незадовго до нового року.