В Україні гряде масова заміна банківських карток: стало відомо, з чим це пов'язано

Переважна більшість українців є користувачами банківських карток, а відповідно і платіжних систем. Невдовзі в Україні розпочнеться поступова заміна банківських карток. Це пов'язано з переходом платіжної системи Mastercard на нові стандарти виготовлення карток. Через таку ініціативу незабаром українцям видадуть новий пластик.

В Україні гряде масова заміна банківських карток: стало відомо, з чим це пов'язано - today.ua

Про масштабну заміну банківський карток пише видання “GSMinfo”.

Платіжна система Mastercard запланувала масово оновити свої картки. Про таку ініціативу повідомили у прес-службі фінансової корпорації. В планах компанії до 2028 року повністю відмовитись від ПВХ-пластику і перейти на більш екологічні матеріали для виготовлення карток. На заміну шкідливому ПВХ-пластику розглядаються такі варіанти як вторинний та біопластик. Виготовлення карток з цих матеріалів є безпечнішим для навколишнього середовища.

Плани щодо оновлення матеріалів для виготовлення карток в Mastercard з'явились ще у 2018 році. Наразі таку ініціативу вже підтримало більш ніж 330 емітентів карток у 80 країнах світу. Зараз вони обговорюють з постачальниками процес оновлення карток.

В Україні гряде масова заміна банківських карток: стало відомо, з чим це пов'язано

Оновлення пластику буде відбуватися поступово, а перехідний період триватиме до 2028 року. Зрештою буде виготовлено та замінено близько 168 млн банківських карток в оновленій “біо-версії”.

Усі картки будуть проходити перевірку як у самій корпорації, так і зовнішніми експертними установами. Тільки після відповідної оцінки екологічності пластику картка отримуватиме мітку Card Eco Certification і потраплятиме до користувачів.

Впровадження нових стандартів необхідне для зменшення шкідливих викидів і відходів при виготовленні картки. Директор зі стійкого розвитку Mastercard Еллен Джаковськи наголошує, що компанія прагне до переходу на низьковуглецеву регенеративну економіку. Цей крок допоможе людству у подоланні таких проблем як глобальне потепління та інші зміни кліматичних умов.

Нагадаємо, в Україні від початку війни закрилося 6 банків. Проте експерти кажуть, що це далеко не кінець: банкопад продовжується. Ймовірно, найближчим часом може зникнути ще до десятка банків, які працюють у нашій країні.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua