В Україні готуються до спалювання зерна, що не пішло на експорт: його немає де зберігати

Автор: Марченко Любов

В Україні готуються до спалювання зерна. Добірного і просушеного. Того, що зберігається в елеваторах. Через неможливість його продати. В той час, як світу загрожує голод. Це все, що потрібно знати про розпач землеробів, які опинилися в заручниках у війни.

В Україні готуються до спалювання зерна, що не пішло на експорт: його немає де зберігати  - today.ua

Аграрії абсолютно свідомо розглядають такий варіант із зерном кукурудзи. Воно було зібране, висушене та засипане в елеватори ще торік. Цьогоріч за два місяці вже піде новий врожай зернових, а зберігати його ніде, адже майже всі елеватори стоять повні неспроданого зерна.

Про горе від врожаю розповів комерційний директор ТОВ "Баришівська зернова компанія" Таір Мусаєв.

"У нас лишилось 15-20 млн т кукурудзи цього врожаю, а вже за два місяці почнеться збір озимих культур, і всі склади будуть заповнені. Для кукурудзи просто не залишиться місця для зберігання. У фермерів буде два рішення. Перше — лишити її в полі до кращих часів, наприклад, до березня-квітня", - каже Мусаєв.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

В Україні готуються до спалювання зерна, що не пішло на експорт: його немає де зберігати

Такий варіант цілком можливий, каже аграрій. Але від зимового зберігання на корені змінюється хімічний вміст зерна кукурудзи. В ньому з'являються афлатоксини – органічні сполуки, що вражають імунну систему живого організму та можуть викликати онкозахворювання і швидку смерть. Якщо в експортованому зерні виявлять афлатоксин, то репутація українського зернового експорту буде зіпсована на десятиліття.

Є ще один спосіб, який не зашкодить репутації української аграрної продукції, і частково може навіть вирішити проблеми з енергоносіями.

"Другий варіант — рішення непопулярне, але його можна розглядати. Україна через порти з 2014 р. імпортувала вугілля, а оскільки вони зараз заблоковані, то проблема з’явиться з початком опалювального сезону. Тому одним із рішень може бути заміна вугілля на кукурудзу, звісно, де це можливо зробити", - каже топ-менеджер.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Іншими словами, кукурудзу просто будуть спалювати. Кукурудзяним зерном можна буде замінити нестачу вугілля, яке Україна не отримає через заблоковані порти. Відповідно й кошти, що мали піти на закупівлю імпортного вугілля, можуть піти на підтримку аграріїв.

Нагадаємо, улюблена всіма варена кукурудза може завдати шкоди людям із певними захворюваннями. Йдеться насамперед про тих, хто має схильність до тромбозів.