В Україні планують офіційно працевлаштовувати домашніх працівників, щоб забезпечити юридичний захист. Стали відомі деталі законопроекту.
Законодавча ініціатива №5695 у разі ухвалення дозволить офіційно працевлаштуватися громадянам, які раніше не могли цього зробити.
В Україні планують запровадити офіційне працевлаштування для "домашніх працівників"
Йдеться про запровадження офіційного працевлаштування для домашніх працівників. Визначено три категорії:
- домогосподарство – одна або кілька осіб, які живуть у квартирі чи будинку;
- домашня праця – обслуговування домогосподарств за умовами трудового договору;
- домашній працівник – людина, яка обслуговує домогосподарство у межах трудових відносин (прибиральник, няня, охоронець тощо).
Таким чином, у працівників, найнятих для виконання обов'язків по веденню будинку, з'явиться юридичний захист. Зокрема, йдеться про норми щодо регулювання робочого часу та відпочинку. Умови можна буде прописати у трудовому договорі (графік, відпочинок у святкові дні).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Законопроект передбачає заборону роботодавцям стягувати із вартості заробітної плати домашнього працівника вартість проживання. Це питання можна буде обговорити під час працевлаштування.
Також планується врегулювання процедури трудового договору. Роботодавця зобов'яжуть попереджати співробітника про звільнення щонайменше за два тижні. А домашні працівники зможуть звільнятися миттєво, якщо їхні честь та гідність будуть ображені.
Очікується, що нововведення дозволять домашнім працівникам розраховувати хоча б на мінімальну зарплату та бути впевненими у її виплаті у визначені терміни.
Особливості працевлаштування у воєнний період
Нагадаємо, що в умовах військового стану при працевлаштуванні чоловіків обов'язкове їхнє перебування на військовому обліку. Вони мають надати документи:
- військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного – для військовозобов'язаних;
- приписне свідчення – для призовників;
- військовий квиток – для резервістів.
Раніше повідомлялося, що Кабмін України запроваджує грошові компенсації за працевлаштування українців.