Внутрішнім переселенцям держава надаватиме житло на безоплатній основі. Звісно, вільних квартир вистачить не всім. Тому претендентів на заселення обиратимуть серед найвразливіших верств. Водночас, є одна умова, за якої надаватимуть житло для ВПО.
Відповідний законопроект №9310 вже розглянутий профільним комітетом парламенту і рекомендований Верховній Раді для голосування.
Для забезпечення ВПО житлом будуть не лише будувати нові житлові приміщення, але й переобладнувати старі. До речі, саме на другому варіанті має намір зосередитись влада. Адже будівництво модульних містечок, яке було в тренді минулого року, не зарекомендувало себе як ефективний варіант забезпечення житлом ВПО. Їхнє утримання виявилось затратним, а заселити туди вдалося зовсім небагато людей.
Отже тепер влада має намір взяти курс в основному на переобладнання гуртожитків та реконструкцію порожніх капітальних будівель, які можна пристосувати під житло.
Формування житлового фонду для переселенців займатимуться органи місцевого самоврядування. Вони формуватимуть цей фонд із таких джерел:
- викуплені квартири;
- орендоване житло;
- будівництво нового житла;
- реконструйовані будинки і гуртожитки;
- переобладнані нежитлові приміщення;
- житло, передане в державну або комунальну власність;
- капітально відремонтовані об'єкти житлового фонду.
На яких умовах надаватимуть житло переселенцям
Усе житло для ВПО даватимуть їм на безоплатній основі. Строк проживання у таких помешканнях не регламентований. Принаймні, на весь період війни і ще, очевидно, на якийсь час після її завершення. Водночас, є одна вирішальна умова: приватизувати таке житло не можна. Воно залишатиметься комунальною власністю.
Крім того, мешканці муситимуть самі сплачувати за комунальні послуги. Але більш ніяких платежів за таку квартиру, включаючи й орендну плату, сплачувати не доведеться.