В Україні готують безкоштовну передачу житла переселенцям, але з однією умовою

Автор: Марченко Любов

Внутрішнім переселенцям держава надаватиме житло на безоплатній основі. Звісно, вільних квартир вистачить не всім. Тому претендентів на заселення обиратимуть серед найвразливіших верств. Водночас, є одна умова, за якої надаватимуть житло для ВПО.

В Україні готують безкоштовну передачу житла переселенцям, але з однією умовою - today.ua

Відповідний законопроект №9310 вже розглянутий профільним комітетом парламенту і рекомендований Верховній Раді для голосування.  

Для забезпечення ВПО житлом будуть не лише будувати нові житлові приміщення, але й переобладнувати старі. До речі, саме на другому варіанті має намір зосередитись влада. Адже будівництво модульних містечок, яке було в тренді минулого року, не зарекомендувало себе як ефективний варіант забезпечення житлом ВПО. Їхнє утримання виявилось затратним, а заселити туди вдалося зовсім небагато людей.

Отже тепер влада має намір взяти курс в основному на переобладнання гуртожитків та реконструкцію порожніх капітальних будівель, які можна пристосувати під житло.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

В Україні готують безкоштовну передачу житла переселенцям, але з однією умовою

Формування житлового фонду для переселенців займатимуться органи місцевого самоврядування. Вони формуватимуть цей фонд із таких джерел:

  • викуплені квартири;
  • орендоване житло;
  • будівництво нового житла;
  • реконструйовані будинки і гуртожитки;
  • переобладнані нежитлові приміщення;
  • житло, передане в державну або  комунальну власність;
  • капітально відремонтовані об'єкти житлового фонду.

На яких умовах надаватимуть житло переселенцям

Усе житло для ВПО даватимуть їм на безоплатній основі. Строк проживання у таких помешканнях не регламентований. Принаймні, на весь період війни і ще, очевидно, на якийсь час після її завершення. Водночас, є одна вирішальна умова: приватизувати таке житло не можна. Воно залишатиметься комунальною власністю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, мешканці муситимуть самі сплачувати за комунальні послуги. Але більш ніяких платежів за таку квартиру, включаючи й орендну плату, сплачувати не доведеться.

Нагадаємо, власники пошкоджених квартир, що зазнали руйнації внаслідок війни, почали отримувати від держави компенсацію за зруйноване житло.