В Україні готується масовий перехід офісних працівників у сферу фізичної праці: яку роботу пропонують “білим комірцям“

Офісні працівники готуються до перепрофілювання. Кожний третій готовий перейти в іншу сферу зайнятості, змінивши звичну роботу за комп'ютером на фізичну працю.

В Україні готується масовий перехід офісних працівників у сферу фізичної праці: яку роботу пропонують “білим комірцям“ - today.ua

Такі висновки опитування, проведеного порталом grc.ua у серпні-вересні 2022 року.

Одним із наслідків війни в Україні стала криза на ринку праці. Понад 40% громадян втратили робочі місця, а 22,5%,  хоч і працюють, та не отримують заробітну плату у повному обсязі. Разом із цим скоротилась і кількість вакансій. Через дефіцит вакансій і високу конкуренцію для деяких українців пошук нової роботи став доволі складним випробуванням. За результатами досліджень кадрового порталу grc.ua кожний третій з опитаних колишніх офісних працівників готовий опанувати робітничу професію. А 25% респондентів готові підробляти "руками".

В Україні готується масовий перехід офісних працівників у сферу фізичної праці: яку роботу пропонують “білим комірцям“

Результати останніх соціологічних досліджень свідчать про готовність змінити рід своєї діяльності у 51% опитаних. 9,4% вже на шляху опанування нової професії. 10% воліють опанувати давно омріяну професію, на яку не наважувались через страх втратити стабільність. 4,3% вже змінили професію. І тільки 29% наразі не планують змін у професійній діяльності.  А 15,2% "білих комірців" вважають для себе принизливим перехід у робітничу професію.

Найчастіше з проблемами пошуку роботи зіштовхуються люди з вищою освітою. Спеціалісти робітничих професій, навпаки, користуються попитом. Дефіцит робочих рук на українському ринку праці спостерігається протягом останніх 10 років. Саме це спонукає багатьох змінювати офісне крісло на роботу в полі або на виробництві. Найбільш прийнятними новими професіями українці вважають фах комплектувальника, водія, фермера, садівника, городника, кухаря та спеціаліста бьюті-сфери.

Нагадаємо, представники деяких професій мають більше шансів знайти роботу на ринку праці. Найчастіше пропонують роботу продавцям і касирам у магазинах. Крім того, користуються попитом представники будівельних спеціальностей, фінансисти, IT-спеціалісти та логісти.

ДЖЕРЕЛОukrpohliad.org