Українці знову отримали право на прописку в квартирах, які взяті в іпотеку або кредит. З травня 2020 року по вересень 2021 року банк забороняв подібні прописки, і в законодавстві не було чітких норм щодо того, що робити з іпотечними майном. Тепер банки можуть видавати дозволи, на основі яких люди, які взяли іпотеку на покупку житла, можуть там прописатися.
Фахівці із земельного права не виключають, що тепер українці почнуть зловживати з пропискою дітей, щоб банк не забрав житло в разі несвоєчасної виплати іпотеки.
Поки об'єкт нерухомості у власності іпотекодавця, ніхто не може його обмежувати в прописці, і банк при відчуженні майна повинен враховувати прописку дитини. Однак, на сьогоднішній день на боржників накладається багато обмежень у разі невиплати їм іпотеки, аж до арешту рахунків і невиїзду за кордон. Тому маніпулювати з пропискою у них не вийде. Влітку в столиці стався інцидент, пов'язаний як-раз із забороною прописувати в іпотечному житлі дитину. У Голосіївському районі столиці чоловік відкрив вогонь з рушниці по співробітнику поліції. Причиною конфлікту стала суперечка за майно з новим власником. Коли іпотекодавець оскаржував право власності, то прописав в будинку двох родичів: сестру і дитину. Він був переконаний, що виселяти його не мали права.
Рішення щодо стягнення квартири було заочним, а в перегляді апеляційної скарги чоловікові відмовили. Новий власник наполягав на тому, щоб колишній власник квартири не мав ніякого права прописувати там дитину. На той момент за законом він дійсно не мав права цього робити, а зараз це стало можливим.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, в Україні ввели підвищений податок на нерухомість, який українці зобов'язані будуть платити з 2022 року.