Цьогоріч в Україні дозрів нечуваний урожай винограду. Навіть аграрії зі стажем не пригадають, щоб лоза дала так мало грон. Кажуть, цьогорічний врожай майже вшестеро гірший за той, що можна було очікувати. На виноград вплинули вкрай несприятливі погодні умови.
В Одеській область, в якій зосереджено 60% усього вітчизняного промислового виноградарства, лоза вродила дуже скупо. Кажуть, такого мізерного врожаю тут не бачили давно. Виноградарі спантеличені. Адже вони заклали в цей урожай все, що було потрібно за умовами агротехніки, а натомість отримали вкрай низьку віддачу.
Фермери, що спеціалізуються на виноградарстві, кажуть, що очікували, принаймні, вшестеро кращого врожаю.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Два роки засухи призвели до того, що не відбулася ембріональна закладка бруньок, десь на рівні 30%. І ці 30%, коли зацвіли цьогоріч, затяжна весна, тривалі дощі. От тому цьогоріч ми майже нічого не зібрали — близько 5 тонн винограду, коли мали з цих 3 гектарів зібрати близько 30 тонн", — бідкається виноградар Валентин Джабурія.
Він вирощує у своєму господарстві 12 сортів столового винограду. Така історія – з усіма сортами. Всі дали значно менший врожай, ніж очікував фермер.
Звісно, що за таких умов магазини, в які він та інші виноградарі постачають свою продукцію, недоотримають значну частину поставок. Їм доведеться купувати цей продукт за кордоном. Отже, зимові ціни на виноград, які й так змушують укранців купувати цю ягоду не гронами, а майже поштучно, будуть ще вищими. І виноград стане ще менш доступним для споживання, ніж він був у минулих сезонах.
При цьому фермери застерігають: посуха стає для південних регіонів звичним явищем. Отже й врожайність лози буде падати.
Нагадаємо, бувалі виноградарі радять аматорам, як правильно треба обрізати виноград восени, аби очікувати від нього гарного врожаю наступного року.