В Україні дорожчає житло в передмістях мегаполісів: названа середня вартість квартир

В Україні все активніше зростає інтерес не тільки до оренди заміського житла, але і до його покупки. Ціни на нерухомість поблизу українських мегаполісів виросли з початку року вже на 10-15%. Найбільше подорожчали новобудови комфорт і бізнес-класу в передмістях Києва.

В Україні дорожчає житло в передмістях мегаполісів: названа середня вартість квартир  - today.ua

Квартири комфорт-класу під Києвом користуються найвищим попитом. Такий тип нерухомості на 20-30% популярніше, ніж приватні будинки і таунхауси. Покупцями нерухомості в межах 5-20 км від столиці в основному стають молоді люди 28-35 років, чия робота не прив'язана до офісу, а також сім'ї з маленькими дітьми. Якщо на сьогоднішній день середня вартість заміської нерухомості під Києвом становить $75-90 тис, то в найближчому майбутньому ціни виростуть приблизно на 7%.

Попит на заміське житло зростає і в межах інших великих міст - Львова, Одеси, Вінниці, Чернівців, Харкова. В Україні дорожчає житло в передмістях мегаполісів: названа середня вартість квартир У Львівській області найактивніше розкуповують котеджі площею до 180 кв. метрів і земельною ділянкою до 4-5 соток. Такі будинки коштують близько 90-100 тис. доларів. Таунхауси без землі стоять в межах 500 доларів за кв. м без ремонту. Найпопулярніші у покупців напрямки - Скольники, Малечковикі і Брюховичі.

У передмістях Харкова найвищим попитом користуються одноповерхові будинки площею 120-200 кв. м і земельною ділянкою в 10-15 соток. При цьому покупці воліють купувати будинки вже з готовим ремонтом. Будинки площею 400-600 кв. м продають зі знижкою в 30-40%, але попит на них все одно низький через високу ціну.

У Чернівцях з початку року вартість житла в передмісті збільшилася в середньому на 7-10%. Зростання цін обумовлене фактором сезонності, а також подорожчанням будівельних матеріалів. Найбільший попит спостерігається на таунхауси, дуплекси і невеликі будинки площею 100-120 кв. м.

Раніше повідомлялося, що ціни на житло в Україні будуть стрімко зростати після прийняття змін до Податкового кодексу.

ДЖЕРЕЛОbudport.com.ua