В Україні до кінця літа зміняться ціни на м'ясо, овочі та молоко: які продукти подешевшають

На фоні війни ціни на багато продуктів в Україні цього літа вищі, ніж у попередні роки. Однак не все так критично. Ціни на овочі поступово знижуються у міру надходження нового врожаю. М'ясо та молочні продукти до кінця літа, принаймні, дорожчатимуть більше не будуть. Такий прогноз зробив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

В Україні до кінця літа зміняться ціни на м'ясо, овочі та молоко: які продукти подешевшають - today.ua

За словами експерта, овочі – це сезонний продукт, ціна на які зазвичай зменшується у міру надходження нового врожаю. Фермери вже збирають урожай у тих регіонах України, які не окуповані. Порівнювати обсяги з довоєнним рівнем не можна, але навіть на фоні усіх цих обставин овочі з відкритого ґрунту знизяться в ціні та будуть доступними для громадян. В Україні до кінця літа зміняться ціни на м'ясо, овочі та молоко: які продукти подешевшають Ціни на молочні продукти в червні стабілізувалися і найближчі пару тижнів залишаться незмінними. Хоча у світі спостерігається зростання цін на молоко за рахунок підвищення цін на корми та енергоресурси. В Україні низькі ціни на зернові культури через їхню надмірну пропозицію стримують зростання собівартості виробництва молока.

З цінами не м'ясо не все однозначно. Щодо яловичини, то м'ясопереробні комплекси її зараз майже не купують, бо на ринку цього м'яса надлишок. Яловичина є найбільш експортоорієнтованим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів. Цілком ймовірно, що найближчим часом яловичина в Україні подешевшає на 2%-3%.

Промислова пропозиція свинини у свою чергу скоротилася через вибуття з ринку виробників східного та південного регіону. Це своє чергу вплинуло на стрибок цін. До осені вартість свинини вагатися не повинна. Те саме стосується і курятини. Низькі ціни на зернові культури стримують подальше зростання цін на м'ясо.

Раніше повідомлялося, що українські супермаркети оновили ціни на сіль, цукор та борошно.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua