В Україні деяким військовозобов'язаним скасують бронювання від служби: умови анулювання відстрочки

Автор: Лобанова Єлизавета

Військовий стан в Україні продовжили до 20 травня. Водночас змінилися деякі умови мобілізації громадян, зокрема заброньованих. Якщо підприємства, які видають відстрочки від призову своїм співробітникам, не відповідають новим вимогам, відстрочки анулюватимуть.

В Україні деяким військовозобов'язаним скасують бронювання від служби: умови анулювання відстрочки - today.ua

Керівництво має право вручати підлеглим повістки лише за наявності відповідного розпорядження від начальника ТЦК. У такому разі роботодавець повинен видати наказ про повідомлення військовозобов'язаного, довести його до відома під особистий підпис та надіслати копію наказу до ТЦК протягом 3 днів.

Після цього працівнику вручають повістку про явку на виклик у ТЦК, а роботодавець контролює процес його оповіщення та прибуття до територіального центру.

Які категорії підприємств можуть бронювати працівників від мобілізації:

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

 • підприємства, установи та організації, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення);
 • підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
 • підприємства, установи та організації, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

В Україні деяким військовозобов'язаним скасують бронювання від служби: умови анулювання відстрочки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Хто підлягає бронюванню від мобілізації:

 • Військовозобов'язані, які обіймають посади державної служби категорій "А" та "Б".
 • Керівники міністерств та його заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію та їх заступники.
 • Керівники самостійних структурних підрозділів таких органів та їх заступники.
 • Працівники патронатних служб.
 • Військовозобов'язані, які обіймають посади першої – четвертої категорії в органах місцевого самоврядування.
 • Військовообов'язані керівники підприємств, установ та організацій, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), та їх заступники.
 • Військовообов'язані керівники підприємств, установ та організацій, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та їх заступники.
 • Співробітники підприємств, установ та організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго.
 • Військовозобов'язані керівники підприємств, установ та організацій, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та їх заступники.
 • Працівники спеціалізованих установ ООН, зарубіжних дипломатичних установ в Україні, представництв донорських установ, виконавців проектів міжнародної технічної допомоги, представництв міжнародних організацій, міжнародних та українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки.

Раніше повідомлялося, скільки триває підготовка перед відправкою на фронт чоловіків без бойового досвіду.