У неповні 54 роки: в Україні через війну пришвидшився вихід на пенсію

Автор: Марченко Любов

В Україні стрімко знижується середній вік виходу на пенсію. Незважаючи на те, що пенсійний вік, як і раніше, становить 60 років, середній вік виходу на пенсію тепер став значно нижчим. Через війну багато українців отримали право на достроковий вихід на пенсію.

У неповні 54 роки: в Україні через війну пришвидшився вихід на пенсію  - today.ua

Про це йшлося під час  засідання парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Пенсійний вік в Україні залишається таким, як і був. Громадяни, що мають достатній страховий стаж, мають право вийти на заслужений відпочинок у 60 років. При цьому, якщо потрібного стажу бракує, то вони можуть стати пенсіонерами лише в 63 або в 65 років. Водночас, у країні стає дедалі більше молодих пенсіонерів, які отримали право вийти на пенсію задовго до 60 років.

 Адже у зв'язку з війною в країні з'явилось чимало пільговиків, які мають право на достроковий вихід на пенсію. Серед них – учасники бойових дій та інваліди війни, а також люди, які мають право на пенсію по втраті годувальника. Таким чином, зараз середній вік виходу на пенсію в Україні становить 53,8 року.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У неповні 54 роки: в Україні через війну пришвидшився вихід на пенсію

Через те, що тепер багато українців виходять на пенсію достроково, чисельність пенсіонерів в Україні зростатиме. А отже, Україна може стати країною, в якій нікому буде працювати, а зостануться самі лише пенсіонери. Але в такому випадку і пенсіонерів не буде на що утримувати, адже в бюджет не будуть надходити податки, а в Пенсійний фонд припиняться надходження від єдиного соціального внеску.

Вже зараз навантаження на солідарну пенсійну систему досягло критичної межі, за якою може початися криза невиплат пенсії. Через це в країні треба терміново впроваджувати накопичувальну пенсію, переконані члени парламентського комітету. Але й цього не буде досить, аби збалансувати навантаження Пенсійного фонду. Отже, пенсійне законодавство вимагає негайного перегляду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чи означатиме це підвищення пенсійного віку в Україні, наразі невідомо.

Нагадаємо, деякі експерти попереджають, що через складну демографічну ситуацію через 10-15 років в Україні можуть взагалі припинити виплату пенсій.

Головне