В Україні будуть по-новому виплачувати субсидії: що відомо на цю пору

В Україні хочуть змінити спосіб виплати допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидії мають намір  виплачувати через Пенсійний фонд. Це має полегшити багатьом громадянам їхнє отримання.

В Україні будуть по-новому виплачувати субсидії: що відомо на цю пору - today.ua

Такими планами поділилась в ході всеукраїнського телемарафону міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Війна заплутала та ускладнила багато відпрацьованих мирних алгоритмів. Ті способи виплати фінансів, які раніше не становили ніяких труднощів, зараз для багатьох громадян  ускладнені. Зокрема й отримання субсидій.

"Зараз ми опрацьовуємо механізми їх централізованої виплати, у тому числі через Пенсійний фонд, задля того, аби кожна людина, яка з тих чи інших причин – наприклад, нероботи управлінь соціального захисту, змогла подати заявку і щоб ми змогли розрахувати їй субсидію, щоб таким чином кожен незахищений зміг пережити цю зиму", - поділилась чиновниця.

В Україні будуть по-новому виплачувати субсидії: що відомо на цю пору

За словами Оксани Жолнович, цьогоріч кількість отримувачів субсидії має бути приблизно такою самою, як у минулому опалювальному сезоні.

Звісно, матеріальний стан людей погіршився, і  допомоги держави стали потребувати більше сімей. Але й багато українців опинились за кордоном і наразі не мають наміру повертатися в Україну. За рахунок таких громадян кількість отримувачів субсидій збалансується і буде приблизно такою, як торік.

"Очікуємо приблизно таку саму кількість субсидіантів, яка була і минулого року, а це 2,6 мільйона. Можливо, їх буде трохи більше, але ми розраховуємо на таку кількість. І гроші на збільшення і на виплату субсидій є забюджетовані, тому вони будуть оплачуватись в повному обсязі", - запевнила міністр.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики радять українцям, які раніше не отримували субсидію, просити її вже зараз. Адже звернень очікується багато, і соціальним органам доведеться у стислі терміни обробляти дуже великий масив інформації.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua