В Україні бракує грошей на виплату пенсій: що кажуть у ПФУ

Від початку війни пенсії в Україні значною мірою виплачуються завдяки міжнародній допомозі. Якби не міжнародні донори, ПФУ не міг би виконати своїх фінансових зобов'язань перед громадянами. Власних надходжень Пенсійного фонду катастрофічно не вистаає для того, щоби виплачувати людям все, що вони мають отримати.

В Україні бракує грошей на виплату пенсій: що кажуть у ПФУ - today.ua

У цьому зізнався в ефірі телемарафону заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Пенсійний фонд вже давно в Україні дотаційний. Він систематично дотується з державного бюджету. Але цьогоріч через війну ПФУ не може виконати навіть той план власних надходжень, який йому закладений. І попри те, що з початку війни надходження до ПФУ усе ж зросли, все одно цих грошей мало задля того, щоби профінансувати всі пенсії. У цій ситуації ПФУ дуже виручають закордонні донори.

"Частково пенсійне забезпечення фінансується якраз за рахунок підтримки міжнародних донорів. Ми всі розуміємо, в якій економічній ситуації на сьогодні перебуває наша держава, як на війну реагує ринок праці, яким чином на сьогодні змінюються і заробітні плати, і фонд праці. Усе це наслідком має і ті відрахування, які здійснюються до Пенсійного фонду. Тому дива очікувати не варто", - підкреслив чиновник.

В Україні бракує грошей на виплату пенсій: що кажуть у ПФУ

Завдяки міжнародній підтримці, ПФУ може виконувати зобов'язання, які він узяв перед пенсіонерами ще торік, коли верстався бюджет країни і бюджет Пенсійного фонду на 2022 рік. Саме тоді були закладені планові поетапні підвищення пенсій у 2022 році, які, незважаючи на війну, усі виконуються. Від початку року ПФУ не пропустив іще жодного запланованого етапу підвищення пенсій.

"Цього року нам вдалося і проіндексувати пенсії, і забезпечити їх виплату в належному розмірі. Останнє їхнє підвищення було у зв’язку з підняттям прожиткового мінімуму з 1 липня. Так, це не колосально великі суми, але це дає нам можливість стабільно і ритмічно фінансувати наші зобов’язання і реагувати хоча б якимось чином на ті інфляційні процеси, які є в нашій державі", - наголосив заступник міністра.

Завдяки допомозі міжнародних донорів, доходи ПФУ за січень-липень 2022 року склали 324,5 млрд грн, що на 36,6 млрд грн більше, ніж було отримано Пенсійним фондом за відповідний період минулого року. При цьому з початку війни різко скоротились надходження від ЄСВ. Щоправда тепер вони вже знову зростають, але усе ще не дотягують до запланованих.

За перші 7 місяців року у бюджет мав надійти 201 млрд гривень від ЄСВ, але поки що надійшло тільки 198,2 млрд. Отже, недостача покривається за рахунок грошей, які приходять з-за кордону. І якби їх не було, то з виплатою пенсій була би дуже велика скрута.

Нагадаємо, деяким українцям у серпні-вересні виплатять пенсію відразу за декілька місяців. У ПФУ розповіли, хто може чекати такої виплати.

ДЖЕРЕЛОbusinessua.com