Останні півроку у Польщі значно зріс попит на працівників з України. На початку 2023 року тенденція збереглася.
У міжнародному агентстві Gremi Personal повідомили, що україномовні працівники користуються максимальним попитом з серпня 2022 року. Число таких запитів перевищило тисячу, тоді як у минулі роки кількість не перевищувала 250.
У період з січня по вересень у Польщі зареєстрували понад 10 тисяч українських компаній. Відповідні дані надані у звіті Польського Економічного інституту.
Загалом у країні понад 25 тисяч підприємств, де хоча б один із акціонерів – українська компанія. У Польщі багато українців намагаються працювати з українськими компаніями завдяки можливості не змінювати мовне середовище.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Голова департаменту рекрутації агентства Ганна Джоболда зазначила, що для наших співвітчизників це чудова можливість здобути хорошу посаду, працювати за кваліфікацією та без знання польської мови.
"У нашому агентстві є приклади співпраці з представниками військово-промислового сектору, які перенесли виробництво в Польщу з метою безпеки. Сподіваємося, що ми стаємо свідками нового тренду", – зазначила аналітик.
Нагадаємо, що за офіційними даними після початку повномасштабної війни до Польщі виїхали більше мільйона українських біженців. Стільки ж тих, хто прибув до сусідньої країни до 24 лютого.
За словами Джоболди, запити українських бізнесів, які переїжджають до Польщі мають свою специфіку. Наприклад, український бізнес шукає менеджерів із продажу серед поляків чи українців, які добре знають польську мову. Але якщо робота не потребує зовнішньої комунікації, компанії шукають україномовний персонал.
Раніше повідомлялося, що у Польщі починає працювати Monobank. Українським біженцям будуть доступні безкоштовні переклади.