У Пенсійному фонді розповіли, кому і чому можуть зменшити пенсію

Українські пенсіонери іноді стикаються з тим, що їх пенсії в певний період скорочуються. Сума щомісячних виплат може бути значно нижчою за ту, що була нарахована раніше.

У Пенсійному фонді розповіли, кому і чому можуть зменшити пенсію - today.ua

У Пенсійному фонді розповіли, як захиститися від подібних відрахувань. За даними ПФУ, найпоширенішою причиною зниження пенсійних виплат є переплата. Так, якщо пенсіонер несвоєчасно повідомив органи Пенсійного фонду України про своє працевлаштування вже після виходу на пенсію, то всі отримані раніше надбавки (які не нараховують працюючим пенсіонерам) з нього знімуть.

Прес-служба Пенсійного фонду України нагадала, що в Законі України передбачено повернення в бюджет держави переплачені суми в повному обсязі.

У Пенсійному фонді розповіли, кому і чому можуть зменшити пенсію

«Переплата пенсії - це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розміру, визначеного законодавством», - відзначили в прес-службі ПФУ.

Для працюючих пенсіонерів не передбачені надбавки до пенсій, одержувачі пенсії за вислугу років, якщо вони повертаються на роботу в тій професії, за яку отримують виплати, припиняють виплачувати пенсію. Щоб уникнути відрахувань з пенсії, пенсіонер при працевлаштуванні повинен протягом 10 днів повідомити відповідні дані в органи ПФУ.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд виступив проти індексації пенсій в Україні. Чи зупинять українську владу підвищення пенсійних виплат?