Українські банки не підвищуватимуть курс долара до необґрунтованих значень. Адже, якщо вони встановлять надто високий курс, то ризикують втратити своїх клієнтів. Отже, навіть після того, як Нацбанк дозволив продавати долар за плаваючим курсом, навряд чи банки ризикнуть сильно його підвищити.
Такі міркування висловив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
"Наше рішення про розблокування курсів безготівкових операцій громадян за кордоном створило однакові умови для українців, які вимушено перебувають за кордоном та для тих, хто залишився в країні", - пояснив голова НБУ.
При цьому він зауважив, що відповідно до даних НБУ, у квітні на одного українця припало по 125 доларів безготівкових розрахунків. Тобто, це – невелика сума, і великих втрат від плаваючого курсу долара пересічні українці не зазнають. Їхні видатки зростуть ненабагато.
"Я бачив у мережі побоювання, що банки піднімуть курси до необґрунтовано високих рівнів. Але ми розуміємо, що так вони зробити не зможуть, адже є конкуренція за клієнтів. Як наслідок, ключові гравці, якщо і підняли курси для операцій громадян за кордоном, то незначно", - зауважив Гелетіій.
За словами, замступника голови НБУ, Нацбанк підтримує фіксований курс долара, щоб не дати йому безконтрольно рости, адже національній економіці зараз і так непросто. Завдяки фіксованому курсу ціни на все зростають не так швидко, як це могло би бути. Банкір також додав, що НБУ буде готовий відпустити курс долара тоді, коли в країні створяться передумови для цього. Такими передумовам він назвав завершення гарячої фази війни та стабілізацію валютних надходжень.
Нагадаємо, ПриватБанк заявив, що збереже для своїх клієнтів фыксований курс долара, незважаючи на рішення НБУ.