В Україні є сенс всюди замінити газове опалення на електричне. Іншими словами, треба перевести систему центрального опалення з газового носія енергії на електроносій.
Таку ідею висловив на Українському сніданку в Давосі, організованому Фондом Пінчука, екс-голова Нафтогазу Андрій Коболєв.
"Я думаю, всім очевидно, що це марнотратство зараз за $1,5 тис. за 1000 кубометрів або, у найкращому разі, за $1 тис. купувати газ за імпортом, за який, зрозуміло, ніхто не розрахується. Коли ми маємо недозавантажену систему генерації електроенергії", - зауважив екс-очільник Нафтогазу
Втім, як каже колишній керівник національної компанії, ідея ця не нова і не належить йому. Але він вважає, що саме тепер настав час для її реалізації. Можна було піти й іншим шляхом – електрифікувати опалення в кожному окремо взятому будинку. Однак застаріла система електричних комунікацій не втримає такого навантаження, каже Коболєв.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Отже треба йти простішим та очевиднішим шляхом: залишити всю тепломережу незмінною, і замінити лише спосіб нагріву теплоносія з газового на електричний. В яку суму це обійдеться, він особисто не рахував і не знає, зізнався колишній топ-менеджер Нафтогазу.
"Але якщо ми говоримо про те, що нам потрібно спалити, умовно кажучи, 5 млрд кубів газу мінімум за ціною $5 млрд, я думаю, що ця річ буде дуже порівнянна, - зауважив Андрій Коболєв і не втримався від дещо несподіваного одкровення: - Всім завжди було дуже вигідно, прямо скажемо, маніпулювати газом і підкрадати".
Отже, якщо ця ідея, як каже Коболєв, уже давно витає в повітрі, а нині вже навіть готова матеріалізуватись, то незабаром може початися масовий перехід систем централізованого теплопостачання з газового опалення на електричне. Тим більше, що українців до того спонукає життя.
Адже в наступному опалювальному сезоні Україна має скоротити обсяг споживання газу до показника власного видобутку, що становить лише дві третини від щорічної потреби країни в природному газі. Крім того, теперішній очільник Нафтогазу Юрій Вітренко каже, що цьогоріч його компанія зменшить видобуток власного газу на 3-6%. Отже ймовірно є сенс використати надлишок електроенергії, яку ми намагаємось продати Європі, для нагрівання власних теплоносіїв.