Уряд змінив списки одержувачів виплат для переселенців: частина ВПО залишилася без грошей

В Україні вкотре змінили список територіальних громад, мешканці яких можуть претендувати на виплати ВПО. Деякі громади, які раніше були в цьому списку, були з нього вилучені. Таким чином, виплати переселенцям буде скорочено, і не всі зможуть їх отримувати.

Уряд змінив списки одержувачів виплат для переселенців: частина ВПО залишилася без грошей - today.ua

Про зміни у списку йдеться в інформації на сайті Мінреінтеграції.

Днями це міністерство видало наказ №143, що містить уточнені списки територіальних громад (ОТГ), які перебувають чи перебували у зоні бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації. Саме тим громадянам, які постійно проживали на цих територіях і змушені були тікати від війни, належить щомісячна грошова допомога від держави.

Виплати для переселенців становлять по 2000 грн. на місяць для дорослих громадян та по 3000 грн для інвалідів і дітей.

При цьому з оновленим списком територій, мешканці яких мають право на виплати для переселенців, можна ознайомитись за таким посиланням: https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/05/perelik_zatverdzhenyj_nakazom_143_vid_15_05_2023.pdf   

"Вказаний список було затверджений у грудні 2022 року і періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням з Міністерством оборони із пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, мешканці тих ОТГ, які були виключені з цього переліку, автоматично втрачають право на виплати для переселенців.

До речі, нещодавно голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович заявила, що чисельність одержувачів таких виплат скорочуватимуть, оскільки в бюджеті не вистачає грошей на цю статтю видатків. Тому виплати для ВПО стануть адресними – не для всіх, а лише для тих, хто найбільше потребує.

Однак пізніше глава Кабміну Денис Шмигаль дав доручення профільним міністерствам знайти гроші на виплати для всіх громадян, які входять до списків отримувачів.

ДЖЕРЕЛОhvylya