В Україні запровадили жорсткі правила торгівлі дровами: що потрапило під заборону

Уряд заборонив вивозити з України дрова на експорт. В умовах війни з РФ і атак Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури дрова стають стратегічним ресурсом. За найгіршого розвитку подій вони можуть стати чи не єдиним енергоресурсом, який рятуватиме українців від лютого зимового холоду, Отже, дрова дозволять людям вижити в умовах відсутності інших джерел енергії.

В Україні запровадили жорсткі правила торгівлі дровами: що потрапило під заборону - today.ua

Про заборону на експорт паливної деревини повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Уряд приймає важливе рішення про заборону експорту паливної деревини. Це сприятиме накопиченню її в Україні. Адже у багатьох громадах, особливо прифронтових, деревина зараз основний ресурс для опалення. Атаки Росії на енергосистему лише посилюють його стратегічне значення", - заявив очільник Кабміну.

В Україні запровадили жорсткі правила торгівлі дровами: що потрапило під заборону

Водночас, влада переконує, що повне відключення електрики в Україні малоймовірне. Але через зниження температури повітря потреба в електроенергії зростатиме. І тому в Україні цілком ймовірні відключення електроенергії на 10-12 годин. Дехто зі спеціалістів взагалі говорить лише про планові включення електрики, а не планові відключення. Тобто, електроенергію вмикатимуть по черзі , і лише – по кілька годин на добу.

Отже цьогоріч сільські хати зі звичайною дров'яною піччю – у тренді. До речі, немало містян вже придбали або тільки підшукують собі хатину в селі, щоби перезимувати. А дехто просто цікавиться орендою заміського будинку на всю зиму. 

Нагадаємо, ціни на оренду заміської нерухомості суттєво зросли.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua