Уряд встановив мінімальну гарантовану зарплату лікарям і медсестрам

Автор: Марченко Любов

Уряд встановив мінімальну гарантовану зарплату лікарям і медсестрам на 2023 рік. Медики, які працюють повний робочий день, не можуть отримувати платню, нижчу за встановлену. Щоправда, є певні обмеження, через які зарплатні гарантії  можуть не працювати. 

Уряд встановив мінімальну гарантовану зарплату лікарям і медсестрам - today.ua

Відповідні норми щодо виплати гарантованої зарплати лікарям і медсестрам містяться в постанові №28, прийнятій урядом в п'ятницю, 13 січня.

Отже, гарнтована мінімальна зарплата медикам у 2023 році має бути такою:

  • лікарям та фармацевтам – 20 000 гривень;
  • медсестрам та фахівцям з реабілітації – 13 500 гривень.

Такі зарплати медики мають отримувати за умови, що вони працюють повний робочий день 5 днів на тиждень.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

При цьому лікарі первинної медичної допомоги і медсестри, які працюють з ними, мають право на таку зарплату, якщо у них є мінімум 70% від оптимальної кількості декларацій, що мають бути укладені з пацієнтами.

Уряд встановив мінімальну гарантовану зарплату лікарям і медсестрам

Є ще одна умова для отримання такого гарантованого зарплатного мінімуму: вони повинні працювати в медзакладах, що мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій.

Водночас, очільник МОЗ Віктор Ляшко наголошує, що йдеться лише про зарплатний мінімум. Насправді ж, зарплата медперсоналу може бути значно вищою за рахунок надбавок і доплат, встановлених керівником медзакладу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але на практиці нерідко все вихдить навпаки. Із попередніх скарг медиків відомо, що торік після встановлення зарплатного мінімуму немало керівників медичних закладів змусили своїх підлеглих написати заяви про переведення на половину ставки. Тобто, зарплати персоналу стали нижчими, а навантаження залишилося колишнім.

Нагадаємо, відповідно до Меморандуму, який українська влада підписала с МВФ, видатки на зарплати бюджетникам цьогоріч будуть скорочені більш ніж на чверть.