Уряд скоротив список отримувачів державної допомоги на проживання: названо причину

В Україні скоротився список громадян, які мають право на виплату допомоги від держави. Державна допомога на проживання відтепер скасована для жителів 30 населених пунктів у Запорізькій області.

Уряд скоротив список отримувачів державної допомоги на проживання: названо причину - today.ua

Про це стало відомо з інформації, яку опублікувала прес-служба Мінреінтеграції.

Йдеться про дві територіальні громади, що розташовані в Запорізькому районі – Павлівську і Петро-Михайлівську. До їхнього складу загалом входять три десятки сіл: Бужковичі, Волиця, Грушів, Жашковичі, Завидів, Клопочин, Колона, Луковичі, Милятин, Орищі, Павлівка, Переславичі, Радовичі, Риковичі, Самоволя, Старий Порицьк, Старосілля, Топилище, Трубки та Щенятин, а також Грушівка, Дніпровка, Круглик, Орлівське, Перун, Петро-Михайлівка, Петро-Свистунове, Тарасівка, Улянівка та Ясинувате.

Уряд скоротив список отримувачів державної допомоги на проживання: названо причину

Дотепер жителі цих сіл мали право на щомісячну допомогу на проживання, яку їм виплачувала держава: по 2000 грн на одного дорослого і по 3000 на дітей та інвалідів. Така допомога виплачується ВПО, а також жителям територіальних громад, які розташовані в зоні тимчасової окупації, в оточенні, або в районі активних бойових дій. Відтепер жителі Петро-Михайлівської та Павлівської громад не належать до жодної з цих категорій, а отже, право на виплату державної допомоги на проживання вони втратили.

Водночас, право на виплати такої допомоги залишається за жителями 329 територіальних громад, розташованих у 9 областях України. Повний перелік цих громад можна знайти за таким посиланням: https://social.com.ua/wp-content/uploads/2022/12/posylannyam-1.pdf

Нагадаємо, в Україні змінять підхід до формування списків громадян, які мають право на допомогу ВПО. Відтепер список складатимуть не на основі територіальних громад, а на основі населених пунктів. Адже в одній територіальній громаді можуть бути як ті населені пункти, що знаходяться в окупації, так і ті, які вже звільнено.  

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua