Уряду може забракнути грошей на виплату допомоги ВПО. До кінця року суми, закладеної в бюджеті, може не вистачити. Через це урядовці мають намір скасувати виплату державної допомоги для багатьох переселенців.
Про це заявила в коментарі Українському радіо міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Зараз у профільному міністерстві якраз розглядають новий механізм виплати допомоги ВПО. Вона має стати більш адресною, каже чиновниця.
У Мінсоцполітики вважають, що людина, яка вже понад рік перебуває у статусі біженця, якщо вона цілком здорова і працездатного віку, вже мала би знайти собі роботу за новим місцем проживання. Отже, влада вбачає своє завдання не в тому, щоб виплатити таким людям їхні щомісячні 2 тисячі, а в тому, щоб допомогти їм інтегруватись у нову громаду.
"Знайти роботу, підтримати їх, щоб вивести в економічну самостійність. Напевно, логічніше дивитися з врахуванням адресності, бо сьогодні ми платимо всім і ми не перевіряємо — а, може, людина вже працює, а, може вона взагалі вже працювала. Все-таки, якщо ти рік працював, то якусь подушку відносної стабільності собі забезпечив", - переконана чиновниця.
Торік на виплату допомоги ВПО в бюджеті було закладено 57 млрд гривень. Однак виплачено було тільки 53 млрд, каже Оксана Жолнович. Проте цьогоріч ситуація дещо інша. Громад, які перебувають у зоні бойових дій або в тимчасовій окупації, не меншає. Відтак і претендентів на допомогу також не стає менше. Через це в Мінсоцполітики міркують, як скоротити чисельність одержувачів такої допомоги і водночас зробити її більш адресною.
"Варто було б спрямувати ці гроші на нових людей, що переміщаються, або на тих, кому важче, або тим, хто з інвалідністю. Я думаю, ми будемо думати над адресністю. І спільноти внутрішньо переміщених осіб розуміють, що немає сенсу все життя платити — це погано такий статус за людиною закріплювати, бо вона має ставати повноцінним членом громади, жити, як усі", - наголосила Оксана Жолнович.
Отже, уряд має намір залишити виплату допомоги ВПО лише тим, хто недавно переселився із зони бойових дій, а також інвалідам і тим переселенцям, яким об'єктивно важко змагатися з молодими, здоровими і не обтяженими ніякими життєвими обставинами.
Нагадаємо, українці із низькими доходами мають право на щомісячну державну допомогу. Причому це стосується не лише ВПО.