Уряд переніс строк призначення державної допомоги ВПО для сімей переселенців: що це означає

Автор: Марченко Любов

Уряд відклав на три місяці призначення державної допомоги ВПО для сімей переселенців. Цей механізм мав вступити в дію з 1 серпня. Однак уряд відтермінував його до 1 листопада. Але переселенцям немає причин для занепокоєння: свої виплати вони отримуватимуть, як і раніше.

Уряд переніс строк призначення державної допомоги ВПО для сімей переселенців: що це означає - today.ua

Просто новий механізм призначення виплат вступить у дію пізніше, ніж анонсувалось. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому в Telegram-каналі Мінреінтеграції України.

Там, зокрема, повідомляють, що з 1 серпня мав вступити в дію новий механізм призначення державної допомоги ВПО. Переселенці не мали звертатись із заявами про виплати кожен індивідуально, а виплати мали призначатися відразу на всю сім'ю ВПО.

Однак запровадження цього механізму відтермінували на три місяці. Тепер кажуть, що він запрацює лише з 1 листопада.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

"В середині липня Кабмін змінив правила щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Згідно з цими змінами, за оформленням допомоги на проживання має звертатись одна особа від всієї сімʼї, а не кожен член сімʼї окремо. Ці нововведення мали набути чинності з 1 серпня 2023 року і стосувалися внутрішніх переселенців, які вперше звертаються за допомогою", - йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.

Уряд переніс строк призначення державної допомоги ВПО для сімей переселенців: що це означає

В останній день липня уряд вирішив відтермінувати запровадження цього нового механізму. Проте це не означає, що сім'ї ВПО зовсім залишаться без виплат. Як і дотепер, їм призначатимуть фінансову допомогу від держави за особистими зверненнями – кожному окремо, або за зверненням одного з батьків, якщо йдеться про дитину.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, ВПО виплачується щомісячна державна допомога в розмірі:

  • 2000 грн – на дорослого працездатного члена сім'ї;
  • 3000 грн – на дитину або інваліда.

Водночас, уряд вирішив обмежити строки виплат державної допомоги переселенцям. Новопризначену допомогу даватимуть лише на півроку, а далі виплату залишатимуть лише тим людям, які соціально незахищені і не можуть конкурувати з іншими на ринку праці.