Уряд збільшить фінансування армії за рахунок інших громадян: кому можуть скоротити зарплату

Автор: Марченко Любов

Зарплата бюджетників може бути скорочена через перерозподіл коштів на користь армії. Уряд перекроїть бюджет, збільшивши фінансування війська. Проте інші бюджетні видатки будуть скорочуватись.

Уряд збільшить фінансування армії за рахунок інших громадян: кому можуть скоротити зарплату - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному з українських видань міністр фінансів України Сергій Марченко.

Зараз, в умовах війни, пріоритетна стаття бюджетних видатків – це потреби армії, каже головний фінансист країни. Отже, решті бюджетників доведеться затягнути паски, адже уряд планує скоротити видатки за багатьма бюджетними статтями. Власне, за рахунок такого перерозподілу і збільшують фінансування армії.

Уряд збільшить фінансування армії за рахунок інших громадян: кому можуть скоротити зарплату

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Глава Мінфіну наголосив на тому, що відповідно до Бюджетного кодексу уряд має право самостійно перерозподіляти видатки і спрямовувати їх у резервний фонд. Туди надходять кошти, які використовуються для невідкладних витрат. А шо сьогодні може бути більше невідкладним, ніж війна?

"Ми скоротили всі капітальні видатки, спрямувавши їх у резервний фонд. Крім того, ми не фінансуємо капітальні видатки розвитку і в обмеженій кількості – поточні та захищені видатки. Тобто захищені видатки фінансуємо в частині пенсій, зарплат освітян і медиків, енергоносіїв, обслуговування боргу. Воєнний бюджет пріоритетний, там усе фінансується", - розповів Марченко.

Однак це – не межа скорочення бюджетних видатків. Невдовзі буде чергова хвиля перерозподілу казенних грошей. Очевидно, знову у когось заберуть, щоб додати армії. Хто позбудеться зарплати, або кому її скоротять, міністр поки не сказав.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак відомо, що вже з початку війни у багатьох медичних закладах персонал перевели на дві третини посадових окладів. Освітянам також в умовах вимушеного простою можуть платити лише дві третини зарплати.

Нагадаємо, в Україні підвищили зарплату військовослужбовцям під час війни. Тим, хто служить на передовій, встановили доплату в розмірі 100 тисяч гривень на місяць.