Українцям змінили правила перетину кордону з Польщею: як отримати дозвіл на виїзд

Перетинаючи кордон з Польщею, громадяни України мають під час паспортного контролю показати особистий документ у польському додатку diia.pl. Ця вимога поширюється на українців, які вже набули у Польщі статусу PESEL UKR і не хочуть її втратити.

Українцям змінили правила перетину кордону з Польщею: як отримати дозвіл на виїзд - today.ua

Як відомо, з нового року Польща суворо почала регулювати термін перебування українських біженців за межами країни. Виїжджати з Польщі дозволено не більше ніж на 30 днів, інакше статус тимчасового захисту, а разом із ним усі пільги анулюються.

PESEL UKR – це документ, що дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. Він дозволяє біженцям отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіційно працювати та навчатися у Польші. 

Раніше оформлення PESEL залишали на розсуд українців, проте з 2023 року реєстрація та отримання номера PESEL UKR стали обов'язковими.

Документ Diia.pl доступний у мобільному додатку mObywatel. Після створення електронного документа ви зможете показати його прикордоннику та спокійно перетнути кордон.

Українцям змінили правила перетину кордону з Польщею: як отримати дозвіл на виїзд

Якщо не повідомити прикордонників про статус тимчасового захисту та не пред'явити електронний документ, вас не внесуть до спеціальних реєстрів – як результат ви втратите і свій статус, і соціальні пільги та виплати.

Згідно з польським законодавством, створити цифровий документ у польському аналогу "Дії" можуть діти віком від 13 років. Якщо дитина молодша, на кордоні її батьки повинні показати прикордонникам закордонний паспорт або інший документ, з яким дитина перетнула кордон після 24 лютого, та PESEL UKR.

Раніше повідомлялося, що в Польщі банки встановлять нові ліміти на розрахунки готівкою.

ДЖЕРЕЛОvisitukraine.today