Українцям змінили правила отримання субсидій готівкою: кому і коли видадуть гроші

Українці тепер будуть отримувати субсидію тільки в готівковій формі. Якщо ще в минулому опалювальному сезоні готівкові кошти на оплату комунальних послуг отримували 95% субсидіантів, то в цьому році механізм нарахування виплат змінився і для решти 5% громадян.

Українцям змінили правила отримання субсидій готівкою: кому і коли видадуть гроші - today.ua

У Міністерстві соціальної політики відзвітували про завершення процесу монетизації і переході на виключно готівковий формат виплат субсидії. Це дасть можливість українцям самостійно розпоряджатися залишками своїх коштів після оплати комунальних рахунків, не чекаючи завершення опалювального періоду. Українцям змінили правила отримання субсидій готівкою: кому і коли видадуть гроші Що стосується виплати грошей, то ті громадяни, які в минулому опалювальному сезоні отримували гроші на банківську картку - отримають кошти готівкою до кінця 2021 року. Ті субсидіанти, які мають рахунок в "Ощадбанку" - отримають гроші в червні. Іншим отримувачам виплат необхідно відкрити рахунок в цьому банку, щоб туди перерахували залишок по субсидії після перерахунку.

Всі нові одержувачі субсидій, які оформили документи з 1 травня, будуть отримувати гроші виключно "на руки".

Крім того, Кабмін пом'якшив деякі обмеження для надання допомоги від держави. З 1 травня на сім'ю з трьох осіб субсидія надається на площу до 76 квадратних метрів. Субсидію тепер можна отримати навіть в тому випадку, якщо іншим житлом ви володієте на правах спільної часткової або спільної власності, а також при наявності будинку в сільській місцевості, одержаного у спадщину.

Раніше в Україні визначили категорії громадян, яких позбавлять субсидій на оплату житлово-комунального господарства. Щоб не допустити цього, необхідно постійно контролювати стан особових рахунків на предмет утворення заборгованості.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua