Українцям збільшать розмір допомоги за розміщення переселенців

Уряд має намір підвищити розмір допомоги за розміщення переселенців, яку отримують українці, що дали прихисток ВПО у себе дома. Розмір допомоги подвоять.

Українцям збільшать розмір допомоги за розміщення переселенців  - today.ua

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції Ірина Верещук під час свого перебування у Миколаєві.

Чиновниця заявила, що Кабмін не згортає, а навпаки, розширює програму "Прихисток", яка передбачає допомогу українцям, що приймають у себе переселенців. Нині розмір щомісячної допомоги, яку держава їм виплачує за те, що вони надали притулок ВПО, становить 450 гривень. Якщо її подвоять, то він уже становитиме 900 гривень.

"Ми обговорили питання внесення змін до постанов, а це вже юрисдикція Кабінету міністрів України. Коли ми говоримо про те, що люди чекають, що програма "Прихисток" буде працювати, вона буде працювати настільки, що не 450, а 900 гривень будуть обов'язковими як компенсація від держави, щоб люди розмістили у себе чергових переселенців", - повідомила віце-прем'єрка.

Українцям збільшать розмір допомоги за розміщення переселенців Ірина Верещук

Вже найближчим часом в Україні різко зросте чисельність ВПО. Адже уряд оголосив обов'язкову евакуацію на зиму жителів багатьох населених пунктів Донецької області, які мешкають безпосередньо у зоні бойових дій. Крім того, зараз стоїть питання і про відселення жителів Херсонської та Запорізької областей із небезпечних місць, охоплених війною.

Адже там вони щомиті наражають своє життя на подвійний ризик: вони можуть загинути від ворожого обстрілу, а також можуть замерзнути взимку через те, що там ущент розбита комунальна інфраструктура, і, звісно, що там не буде ніякого опалення.

Отже, зараз гостро стоїть питання про розміщення цих людей. У регіонах, розташованих в тилу, терміново готують місця для прийому нових ВПО. Але з цим є проблеми. Тому держава готова доплачувати людям, які візьмуть переселенців до себе додому. Звісно, йдеться лише про тих власників, які нададуть їм житло безкоштовно.

Втім, і в глибокому тилу наступна зима може стати великим випробування для всіх українців. Україні катастрофічно бракує газу для проходження опалювального сезону. І для його закупвлі немає грошей. Ціна питання – 10 мільярдів доларів, каже голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко. Для України така сума непідйомна, і тепер вся надія лише на Захід, який уже не раз нам допомагав.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua