Росія днями відмовилася постачати в Україну енергетичне вугілля та електроенергію. Це загрожує дефіцитом палива для громадян, через що можуть початися аварійні відключення, як було в 90-х.
На сьогоднішній день вугілля на українських теплоелектростанціях критично не вистачає - його вчетверо менше, ніж мало бути відповідно до плану. За даними Міненерго, останній тиждень жовтня теплові електростанції (ТЕС) почали із запасом у 0,71 млн тонн вугілля при затвердженій та обов'язковій нормі 2,95 млн тонн.
У зв'язку з цим в Україні цілком реальна повномасштабна енергокриза з аварійними відключеннями, адже таких обсягів вугілля, як і Росії, більше нема звідки привезти. Щоб не допустити газового колапсу, НКРЕКП скасувала заборону на імпорт електроенергії з Білорусі з 1 листопада, і починає з листопада імпортувати вугілля з Польщі, Казахстану та ПАР, а також продовжує переговори про постачання зі США. З електроенергією ситуація також плачевна - якщо не буде імпорту з Росії та Білорусі, то цілком ймовірно, що в Україні можуть розпочатися віялові відключення. Від цього постраждає вся економіка, насамперед промислова, за винятком критичної інфраструктури (водоканалів, підприємств, відключення яких можуть призвести до аварій), малий та середній бізнес, а також пересічні люди. Тим більше варто врахувати той факт, що в опалювальний період багато хто використовує електроопалення для обігріву будинків взимку.
Раніше українців попередили, що тариф на електроенергію вже найближчим часом доведеться підвищити до 10 гривень за кіловат-годину.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН