Українцям за місяць перерахують тариф на доставку газу: як зміняться цифри у платіжках з 1 січня

Українцям з 1 січня перерахують тарифи за транспортування газу. Цифри, які споживачі побачать у своїх платіжках, залежатимуть від двох факторів: як зміняться тарифи для облгазів та скільки газу було витрачено за місяць.

Українцям за місяць перерахують тариф на доставку газу: як зміняться цифри у платіжках з 1 січня - today.ua

На сьогоднішній день компанії, які доставляють газ до будинків та квартир українців, надсилають дві платіжки. Перша платіжка залежить від того, скільки блакитного палива витратили за минулий місяць, а друга – фіксована на 12 місяців (з січня до січня).

З 1 січня 2022 року облгази перерахують українцям розмір абонплати за формулою: кількість газу, який використали з жовтня 2020-го до жовтня 2022-го поділити на 12 та помножити на тариф. Українцям за місяць перерахують тариф на доставку газу: як зміняться цифри у платіжках з 1 січня Саме цей тариф і планують різко збільшити з 1 січня. На сайтах облгазів розмістили для громадського обговорення проект перегляду цін, які вдвічі вищі за попередні. Компанії пояснили, що через зростання видатків та підвищення зарплат вони змушені піднімати тарифи на розподіл газу. У деяких постачальників ціни вказані у 2-4 рази вище.

Проте остаточно затверджує тариф на доставку газу Національна комісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). У випадку, якщо профільний регулятор не узгодить значного підвищення цін для компаній, що розподіляють газ, то подорожчання не буде. Крім того, деякі українці зможуть платити за доставку менше, ніж до перерахунку.

Раніше повідомлялося, що з 1 грудня "Нафтогаз" підвищує тарифи на газ для населення.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com