Українцям з червня збільшили пенсії: у кого підвищення виплат буде незначним

З 1 червня близько 600 тисяч українських пенсіонерів отримають надбавку до пенсії. Стало відомо, у кого підвищення виплат може бути незначним, а хто взагалі не може розраховувати на нього.

Українцям з червня збільшили пенсії: у кого підвищення виплат буде незначним - today.ua

Цього разу перерахунок передбачено для працюючих пенсіонерів, які після призначення виплат або минулого перерахунку відпрацювали 24 місяці, та тих, у кого від призначення пенсії чи перерахунку минуло не менше двох років.

Розмір підвищення пенсії для кожного українця, який має на нього право, розраховуватиметься індивідуально та залежатиме від зарплати та робочого стажу. Українці отримають пенсії з доплатою одразу за три місяці: червень, травень та квітень. Це станеться тому, що перерахунок призначили ще у квітні, а Пенсійний фонд отримав дані, які потрібні для призначення доплат, лише у травні.

За законом перерахунок пенсійних виплат проводиться один раз на два роки. Якщо пенсію призначили у 2023 році та громадянин продовжив працювати, він матиме право на перерахунок лише через 24 місяці – після квітня 2025 року. У червні на збільшення можуть розраховувати громадяни, пенсії яких востаннє підвищували не пізніше 2021 року.

Яким буде підвищення пенсій українців

Розмір підвищення пенсії залежатиме від заробітної плати. Чим вона вища, тим більшою буде надбавка. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що хтось отримає більше на 100 гривень, а хтось – суттєвішу суму.

Директор департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг ПФУ Олена Охріменко повідомила, що розмір підвищення пенсії розраховуватиметься залежно від страхового стажу та розміру поточної заробітної плати пенсіонера.

"Для кожної людини це підвищення є індивідуальним. Воно може становити від 100 до 1000-1200 гривень, залежно від заробітку за останні два роки", - зазначила чиновниця.

Українцям з червня збільшили пенсії: у кого підвищення виплат буде незначним

Для перерахунку враховуватиметься заробітна плата з 1 липня 2000 року - додатково включать два роки останнього періоду перерахунку. Це період з 1 березня 2021 року до 28 лютого 2023 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пенсіонерам в Україні почали блокувати банківські картки за борги.

ДЖЕРЕЛОТСН