Українцям видають разом із повісткою ще один папір: до чого готуватися призовникам

В Україні почали вручати повістки призовникам по-новому. Зокрема, представники деяких ТЦК кладуть до поштових скриньок громадян одразу два папери - повістку та виклик про розгляд адміністративної справи за порушення воєнного обліку. Адвокат Роман Симутін роз'яснив, що треба робити призовникам із цими документами.

Українцям видають разом із повісткою ще один папір: до чого готуватися призовникам - today.ua

Військкомати таким чином вирішили "натиснути" на призовників, адже наприклад, отримавши повістку з умовною датою прибуття у військкомат 04.06.2023, призовник відразу ж отримує папір із викликом про розгляд адміністративного правопорушення на 07.06.2023 р. Таким чином, якщо він прийде у ТЦК в зазначену дату, то справа про правопорушення відкрита не буде.

Якщо ж не прийти у військкомат (ТЦК) за повісткою у зазначену дату, то через три дні проти такого правопорушника розглянуть адмінматеріали та притягнуть його до відповідальності. Штраф за неприбуття до військкомату становитиме 5100 грн.

"У виклику пишуть: 03.06.2023 року стосовно вас буде складено протокол за ст. 210 КУпАП, але у разі явки до ТЦК 03.06.2023 р. справу про примусову поведінку стосовно вас буде скасовано", - пояснює адвокат.

Обидва документи можуть надіслати як рекомендованим листом, так і просто покласти до поштової скриньки.

За словами адвоката, така схема притягнення громадян до відповідальності має законодавчі неточності, адже порушено послідовність запрошення та розгляду справи. За його словами, суд у цих справах буде на боці громадян, а не ТЦК. Ця процедура була введена виключно з метою психологічного тиску на призовників, не більше.

Якщо ж ви не скасуєте постанову ТЦК про штраф і сплатите її, визнаєте свою провину та погодитеся з правомірністю притягнення до відповідальності, то далі загрожує кримінальне провадження, підозра та розшук, зазначає адвокат. 

Раніше повідомлялося, що влітку на українців чекають зміни у правилах мобілізації та проходження ВВК.