Українцям скасують відсотки за кредитами на час війни: хто отримав право на пільги

Багатьом українцям скасують відсотки за кредитами. Така пільга діятиме лише під час війни, і вона доступна не всім.

Українцям скасують відсотки за кредитами на час війни: хто отримав право на пільги - today.ua

Про те, хто має право на кредитну пільгу під час війни, та як цим правом скористатися, розповіли у Facebook-акаунті Юридичної сотні.

Така пільга розрахована на військовослужбовців. Їм дозволено під час війни не сплачувати відсотки за кредитом. Навіть більше, банк не має права застосовувати до них штрафні санкції за несвоєчасні розрахунки щодо повернення боргу.

Отже, військовослужбовці під час особливого періоду мають право на такі пільги:

  • звільнення від сплати відсотків за кредитом;
  • звільнення від штрафів та пені за несвоєчасні розрахунки за кредитом.

Причому ці пільги є дійсними для кредитів у всіх фінансових установах, які діють на території України – незалежно від їхньої форми власності.

Українцям скасують відсотки за кредитами на час війни: хто отримав право на пільги

Як можна отримати пільги за кредитом

Для того щоб мати право на пільги за кредитом, потрібно в письмовій формі повідомити кредитора, що боржник проходить військову службу. Звичайно, знадобляться і документи, якими можна підтвердити його перебування на військовій службі.

Таким документом може бути або військовий квиток, у якому є відмітка щодо проходження служби в ЗСУ, або довідка про те, що військовозобов'язаний призваний на військову службу.

За наявності таких документів із боржника мають бути зняті всі претензії щодо несвоєчасних розрахунків за кредитом. До того ж, до кінця військового періоду з нього мають бути зняті відсотки за кредитом.

При цьому тіло кредиту все одно він буде зобов'язаний виплачувати. Тому, якщо він не має такої можливості, то боржнику краще домовитися з банком в індивідуальному порядку щодо поступок із виплати кредиту.

"Оскільки пільги не стосуються погашення основного боргу за кредитною заборгованістю (тіла кредиту) - це питання слід індивідуально вирішувати з кредитодавцем. Наприклад, домовитися про реструктуризацію - зміну умов кредитного договору на більш лояльні для позичальника або кредитні канікули - відстрочення боргу", - радять юристи. 

Нагадаємо, тим часом в Україні подорожчала іпотека. Середня ставка за іпотечними кредитами наразі становить 14% річних.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua