Компенсація за електроопалення скасована. Громадяни, які опалюють своє житло електрикою, у квітні її вже не отримають. Уряд обмежив компенсаційні виплати березнем. Таким чином, за електрику, спожиту в квітні на опалення домівок, українцям доведеться самим сплатити повну ціну.
До 1 січня 2021 року українці, які опалюють своє житло електрикою, мали пільговий тариф на електроенергію до 3000 кВт*год. Він становив 90 копійок. При цьому все, що перевищувало цю норму, оплачувалось за повним тарифом – 1,68 гривні.
Однак із 1 січня пільговий тариф на електроенергію було скасовано, і відтоді громадяни, навіть ті, що опалюють свої житла електрикою, мусять платити за спожиту енергію повну вартість – за тарифом 1,68.
Аби полегшити їм життя під час зимового сезону, уряд запровадив компенсаційні виплати для власників житла, що опалюється електрикою. Їх виплачували упродовж трьох місяців: із січня по березень. У середньому на одне домогосподарство припало по 1 200 гривень щомісячної компенсації за електроопалення.
Українці розраховували, що отримають компенсацію за електроопалення і на квітень, адже він цьогоріч видався холодним, і в будинках із централізованим теплопостачанням опалювальний сезон продовжили аж до початку 20-х чисел квітня. Звісно, що й у домівках з індивідуальним електроопаленням люди також були змушені його вмикати, щоб зігрітися.
Однак уряд підготував їм неприємний "сюрприз": компенсації за електроопалення в квітні не буде. Українцям доведеться розраховуватись за нього повністю зі своєї кишені.
Нагадаємо, при цьому споживачі електроенергії, як і раніше, можуть змістити акценти енергоспоживання на нічну пору. Щоправда, для цього треба мати дво- або тризонний лічильник. Зокрема, за двозонним лічильником вартість електроенергії, спожитої в нічну пору, вдвічі дешевша.