Українцям, що мають низькі пенсії, виплачуватимуть надбавки

Українці пенсійного віку, що мають низький дохід, можуть отримувати надбавки до своїй пенсій. Їхні пенсії можуть бути вищими за рахунок надбавок від благодійників.

Українцям, що мають низькі пенсії, виплачуватимуть надбавки - today.ua

Кошти, що утворилися внаслідок благодійних внесків, розподілятимуть між найбіднішими пенсіонерами, зазначають у Пенсійному фонді.

Верховна Рада ухвалила закон, яким в Україні запущено механізм меценатських пенсій – внесків від благодійників, які йтимуть на виплату додаткових пенсій українцям похилого віку.

Закон передбачає два типи внесків – знеособлений та індивідуальний.

Знеособлений (спільний) меценатський внесок буде надходити в ПФУ та розподілятись між найбіднішими пенсіонерами. А індивідуальний -  благодійник буде вносити на ім'я конкретного отримувача. Однак частина цих грошей також буде надходити в спільний фонд.

Українцям, що мають низькі пенсії, виплачуватимуть надбавки

У цьому випадку внесок розподілятиметься таким чином: 70% суми буде йти на рахунок конкретного пенсіонера, якому хоче допомогти меценат, а 30% від цього внеску розподілятимуться поміж усіма пенсіонерами із низьким достатком.

Як зробити благодійний внесок?

Треба зайти на сайт ПФУ та обрати в меню "Благодійні внески".

Якщо ви хочете допомогти конкретному пенсіонеру, слід вказати такі дані:

  • Суму фінансової допомоги;
  • Прізвище, ім’я та по батькові отримувача;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Гроші на рахунок пенсіонера надійдуть наступного місяця після того, як буде зроблений благодійний внесок.

Нагадаємо, у деяких українців скоротились зарплати під час війни. Через це при розрахунку майбутньої пенсії вони можуть втратити певну частину пенсії. Проте для них влада знайшла вихід. Низькі зарплати воєнного періоду тепер можна вилучати з розрахунку пенсії. Водночас відпрацьований стаж буде зараховувались повністю.

ДЖЕРЕЛОehnofan.com.ua