Українцям розповіли, за яких умов можна отримати пенсію одразу за кілька місяців

Пенсіонери в Україні можуть отримати виплати одразу за кілька місяців. До війни такої необхідності громадян не мав, але зараз Пенсійний фонд дозволив пенсіонерам накопичувати кошти та забирати пенсії по можливості.

Українцям розповіли, за яких умов можна отримати пенсію одразу за кілька місяців - today.ua

Оскільки під час війни багато пенсіонерів поїхали за кордон і не одержують пенсії в Україні, то їхні гроші накопичуються на банківському рахунку. Якщо пенсіонер через війну протягом кількох місяців не міг отримувати виплати, то щойно з'явиться така можливість, забрати всю суму можна буде у будь-якому відділенні Ощадбанку, прийшовши туди з ідентифікаційним кодом та паспортом. Йдеться про пенсіонерів, які до війни отримували гроші через цей банк і вони відкрили там пенсійний рахунок.

Якщо пенсіонер виїхав за кордон з початку війни і не отримував виплати на строк до шести місяців, після повернення в Україну йому потрібно буде звернутися до будь-якого відділення ПФУ. Якщо минуло рік і більше, потрібно писати спеціальну заяву на повернення коштів. Йому повернуть не всі гроші одразу, а лише частково. Інші виплачуватимуть щомісяця до доповнення до основної пенсії.

Українцям розповіли, за яких умов можна отримати пенсію одразу за кілька місяців

Пенсіонери, які раніше отримували пенсію через листоношу або відділення Укрпошти, переїхавши в інший населений пункт на підконтрольній Україні території, можуть переоформити виплати на іншу адресу через сайт Укрпошти. Для цього потрібно вказати особисті дані, місце реєстрації, місце проживання та заповнити відповідну заявку. Зробити це можна і телефоном гарячої лінії Укрпошти. Пенсії за попередні місяці, якщо їх не було отримано, можна буде забрати за новим місцем проживання.

Нагадаємо, у Кабміні знайшли оригінальний спосіб підвищити виплати пенсіонерам під час війни.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua