Українцям розповіли, якими будуть ціни на овочі і фрукти наступного року

Ціни на овочі в наступному році не повинні суттєво відрізнятись від цьогорічних. А фрукти коштуватимуть залежно від урожаю. Загалом же великого ривка цін угору не повинно бути: цьогорічні ціни на ці види продовольчих товарів уже досягли стелі.

Українцям розповіли, якими будуть ціни на овочі і фрукти наступного року - today.ua

Такі прогнози щодо вартості овочів і фруктів дали на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Ціни на овочі

Стримати зростання вартості овочів у наступному році вдасться, насамперед, завдяки збільшенню посівних площ під цими культурами. Адже дещо з городини цьогоріч так подорожчало, що не скористатися шансом і не заробити наступного року на овочах, було би необачно.

"Овочі будуть дешевшими. А ще я впевнений, що наступного року половина України буде у моркві та цибулі. Адже саме ці овочі у 2022 році побили власні цінові рекорди", - прогнозує президент УПОА Тарас Баштанник.

Ціни на фрукти

Що стосується вартості ягід і фруктів, то все залежатиме від їхнього врожаю наступного року. Якщо він видасться гарним, то ціни підуть вниз. Якщо ж вродить не дуже, то ціни поповзуть вгору, але дуже відчутно вони не виростуть. Адже ціни залежать ще й від попиту, а під час війни він упав.

Українцям розповіли, якими будуть ціни на овочі і фрукти наступного року

"Ціни на суницю наступного року будуть досить високими, як і цього року. А ось ціни на лохину знизяться, будуть не більше, ніж у 2022-му, або навіть нижче. Щодо малини: ціни будуть такими, як нині. Загалом вартість ягід і фруктів варто очікувати на плюс-мінус таку саму, як і цього року", - прогнозує Баштанник.

Водночас вартість яблук буде доволі високою, прогнозує експерт. Адже у 2022 році Україна втратила частину садів разом із тимчасово окупованою територією. А нові насадження зараз майже не закладають, не знаючи, яких чекати від них перспектив.

"Динаміка збільшення площ у чотири-п’ять разів менша, ніж торік. І це цілком логічно – у країні війна. Сади та плантації – це багаторічні насадження, це не зернові, які висівають на рік. До того ж мало в кого з інвесторів сьогодні все добре з бізнесом", - пояснив експерт.

Нагадаємо, експерти кажуть, що наприкінці грудня, тобто вже цими днями, ціни на деякі овочі мають впасти. Зокрема, прогнозують подешевшання картоплі та капусти.

ДЖЕРЕЛОagroreview.com