Today.ua

Українцям розповіли, які податки потрібно заплатити при даруванні або обміні нерухомості

Українці платять податки не лише при покупці квартири, але і при даруванні, а також обміні нерухомості. Дізнаємося докладніше, хто і скільки має сплачувати державі при подібних угодах, і як ступінь споріднення впливає на відсоток податку.

Відповідно до закону, при обміні квартири не оподатковується дохід у вигляді вартості об'єкта обміну за умови, якщо це перший обмін протягом року і, якщо об'єкт знаходиться у власності понад три роки, за винятком майна, отриманого в спадщину.

Якщо ж вищезазначені умови не дотримані, при проведенні цієї операції будуть утримуватися такі податки:

При даруванні нерухомості на розмір податку впливає ступінь спорідненості між власником житла і об'єктом дарування.

Якщо родич першого або другого ступеня споріднення (це може бути батько, мати, чоловік, дружина, брат, сестра, бабуся, дід, внуки) подарував нерухоме майно, податок при цьому дорівнює нулю. Якщо майно передав в дар не близький родич або хтось чужий - дохід при цьому оподатковується за ставкою 5% ПДФО і 1,5% військового збору. Якщо ж нерухомість отримана в дар від нерезидента, застосовується ставка податку 18% ПДФО і 1,5% військового збору.

Сплачувати податок до бюджету зобов'язані спадкоємці (обдаровані), які отримали нерухомість в подарунок. Виплати проводяться за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв), або за місцем податкової адреси фізособи.

Якщо ж до нотаріального посвідчення податки не були сплачені, платник податків повинен звернутися до податкових органів за місцем своєї реєстрації та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за рік. Термін подання такої декларації - до 1 травня року, наступного за звітним. Сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій податковій декларації, потрібно до 1 серпня цього ж року.

Раніше повідомлялося, що в Україні різко зросли ціни на житлову нерухомість в нових будинках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ