Українцям розповіли, які доходи враховуються при нарахуванні субсидії на опалювальний період

Житлова субсидія розраховується українцям окремо на опалювальний і неопалювальний періоди. У Мінсоцполітики нагадали субсидіантам, які доходи враховуються при розрахунку розміру житлової субсидії, та як підрахувати місячну суму виплат.

Українцям розповіли, які доходи враховуються при нарахуванні субсидії на опалювальний період - today.ua

При повторному нарахуванні виплат субсидіантам не потрібно звертатися в органи соцзахисту. Розрахунок субсидії буде проведено органами соціального захисту населення самостійно.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Якщо субсидія нараховується не з початку опалювального або неопалювального періоду, то враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Українцям розповіли, які доходи враховуються при нарахуванні субсидії на опалювальний період

При нарахуванні виплат враховуються доходи за III-IV квартали попереднього календарного року, якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону; за I-II квартали поточного календарного року, якщо коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону; за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Знаючи дохід сім’ї,  можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу й орієнтовний розмір субсидії, скориставшись формулою: Субсидія = плата за ЖКП в межах норм і нормативів – обов’язковий платіж.

Нагадаємо, на оплату яких комунальних послуг надається субсидія від держави.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua