Українцям розповіли, як зробити плату за опалення втричі меншою

Плата за опалення може бути майже втричі меншою навіть при тих самих тарифах на газ, що нині діють. Для цього варто лише подбати про належне утеплення будинку та його енергоефективне опалення.

Українцям розповіли, як зробити плату за опалення втричі меншою - today.ua

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв на конкретному прикладі показав, як можна знизити плату за опалення вдвічі, а то і майже втричі. За приклад він узяв ОСББ "Житловий комплекс "Перовський", що розташований на проспекті Алішера Навої, 69.

Опалення в січні обійдеться мешканцям цього будинку за ціною 12,7 гривні за квадратний метр. По Києву аналогічний тариф за січень вийшов приблизно 33 гривні. Тобто, в ОСББ "Перовський" плата за опалення майже втричі менша. У квартирах, що мають площу 60 квадратних метрів, люди сплачують за лічильником 600-700 гривень за  опалення.

Українцям розповіли, як зробити плату за опалення втричі меншою

До цього ОСББ входять два будинки: на улиці Навої, 69 та на вулиці Перова, 10А. В обох цих будинках провели роботи з енергозбереження. Члени ОСББ скористалися міською програмою "70/30%". Відповідно до цієї програми 70 відсотків видатків на термомодернізацію будинку бере на себе місто, а 30% - мешканці будинку.

"Тут замінили освітлення, вікна та двері на енергозберігаючі, модернізували внутрішньобудинкові інженерні мережі, реконструювали індивідуальні теплові пункти, що працюють в обох будинках", - розповів Петро Пантелеєв.

Загалом увесь цей комплекс робіт обійшовся у 2,4 мільйони гривень. Якщо розбити 30% затрат, які довелося оплатити мешканцям будинків, то в середньому вийшло на одну квартиру по 1400 гривень. Ця сума вже повернулася людям у вигляді економії в платі за опалення.

Українцям розповіли, як зробити плату за опалення втричі меншою

В такий спосіб у столиці вже модернізовано близько 600 будинків, каже чиновник. Це дозволило мешканцям цих будинків сумарно заощадити на енергоносіях 200 мільйонів гривень.

Взяти участь у муніципальній програмі співфінансування можуть як члени ОСББ, так і ті кияни, чиї будинки обслуговуються ЖЕКом. В місті діють дві муніципальні програми: Одна з них, "70/30", розрахована на членів ОСББ та ЖБК, інша, "Капремонти" - на мешканців будинків, які обслуговуються ЖЕКами.

Українцям розповіли, як зробити плату за опалення втричі меншою

Для того, аби будинок міг взяти участь у програмі, слід його мешканцям ухвалити таке рішення на загальних зборах і передати протокол зборів із переліком робіт, які вони хочуть виконати у своєму будинку, до КМДА.

Нагадаємо, днями похвалився роботами, проведеними в одній з київських багатоповерхівок і мер міста Віталій Кличко. Він показав модернізований будинок на Оболоні.

ДЖЕРЕЛОkyivcity.gov.ua
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...
Григорій Решетник розповів про подорож з трьома маленькими дітьми: “Хочу розвіяти стереотип“
Григорій Решетник разом з трьома малолітніми синами та красунею-дружиною вирушив у відпустку. Зоряна родина полетіла на Мальдіви - єдине місце, куди в...
«Нова пошта» змінила графік роботи на Великдень і травневі свята
У компанії «Нова пошта» прийняли рішення змінити графік роботи на Великдень 2021 і травневі свята. Затверджено вихідні дні, коли відділення і адресна ...