Українцям розповіли, як змінилися правила оформлення дачних будинків

Автор: Лобанова Єлизавета

Процес оформлення документів на землю завжди займає багато часу. Нещодавно уряд змінив порядок переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки. Про чинні зміни повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій.

Українцям розповіли, як змінилися правила оформлення дачних будинків  - today.ua

Українцям спростили процедуру оформлення дачних будинків. Подати заяву про переведення садових або дачних будинків у житлові будинки, як і раніше, можна особисто або рекомендованим листом з описом вкладення через центри надання адміністративних послуг, але краще це зробити в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему.

Рішення про переведення або про відмову створюватиметься виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності як електронний документ. Цей документ матиме реєстраційний номер і його підписуватиме керівник виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради.

Якщо у сільраді такого виконавчого органу немає, то документ підписує сільський голова із накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Українцям розповіли, як змінилися правила оформлення дачних будинків

Звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність ДБН створюватиметься виключно з використанням Реєстру будівельної діяльності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Земельна ділянка, на який розташований дачний будинок, обов'язково повинна бути правильно оформлена. Якщо раніше на земельну ділянку видавалися свідоцтво про реєстрацію або державний акт на землю, то зараз для підтвердження володіння ділянкою достатньо виписки з Держреєстру прав. Без цього документу ніякі операції із дачею вам зробити не вдасться.

Раніше повідомлялося, як українці можуть заробити на купівлі і продажу землі.