Українцям розповіли, як відбувається мобілізація безробітних громадян

В Україні відбувається загальна мобілізація військовозобов'язаних. При мобілізації працюючих громадян за ними зберігається місце роботи та посада. Мобілізація безробітних також має особливості.

Українцям розповіли, як відбувається мобілізація безробітних громадян - today.ua

Про те, як відбувається мобілізація безробітних українців, повідомило видання novyny.live.

Безробітних українців, які стоять на обліку в службі зайнятості, можуть мобілізувати так само, як і решту громадян. При цьому, отримавши повістку про мобілізацію, а згодом і повістку про призов на військову службу, безробітний зобов'язаний повідомити Центр зайнятості.

За новими правилами, які були започатковані вже в ході війни, період виплати допомоги з безробіття скоротили до 90 днів. При цьому мінімальний розмір допомоги становить 1000 гривень, а максимальний – 6700 гривень.

Чи збережеться виплата допомоги за мобілізованим безробітним?

З моменту призову на військову службу людина вважається працевлаштованою у ЗСУ. Тому з мобілізованого знімають статус безробітного, і, природно, припиняють нарахування допомоги з безробіття. З моменту призову колишньому безробітному починають виплачувати зарплату, яка належить військовослужбовцю на його посаді та місці служби.

Українцям розповіли, як відбувається мобілізація безробітних громадян

Мобілізовані безробітні мають знятися з обліку у центрі зайнятості
Отримавши повістку про призов на військову службу, мобілізовані безробітні повинні знятися з обліку в Центрі зайнятості, надавши там документи, що підтверджують їхню мобілізацію.

Виплати з безробіття припиняються на підставі цих документів – з того дня, як колишній безробітний був зарахований на службу до ЗСУ.

Після звільнення з армії можна знову стати на облік у Центрі зайнятості

Після звільнення з ЗСУ (найвірогідніше, це буде після закінчення війни), демобілізовані громадяни можуть стати на облік у службі зайнятості. При цьому їм виплачуватимуть допомогу з безробіття, виходячи з тієї зарплати, яку вони отримували на службі до ЗСУ.

Нагадаємо, юрист розповів про законність видачі повісток через родичів. Усі повістки, видані в такий спосіб, немає законної сили.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live