Українцям розповіли, чому індексація пенсій відбувається саме в березні, а не раніше. Як з'ясувалось, підвищити виплати пенсіонерам раніше, в січні або в лютому, технічно неможливо.
Чому так відбувається, роз'яснив радник міністра соціальної політики Микола Шамбір в ефірі одного з телеканалів.
"З 1 березня – це мінімально можлива дата, тому що в лютому відомі вже дані про середню зарплату, і є інформація про інфляцію. Відповідно, ці показники визначаються для проведення індексації пенсій", - пояснив Микола Шамбір.
Звісно, переважна більшість українських пенсіонерів отримує мізерні виплати, і люди хотіли би отримати навіть ці невеликі надбавки до пенсії якомога раніше, але це неможливо, додав радник міністра. Тому так виходить, що саме 1 березня є тією мінімально можливою датою, з якою можна проводити індексацію пенсій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Микола Шамбір також розповів, що, запровадивши щорічну індексацію, держава робить усе можливе, щоби пенсії громадян не втрачали своєї купівельної спроможності. У цьому власне, і полягає суть цього процесу. Рада закріпила дату індексації законом, і завдяки цьому тепер у чиновників не може виникнути спокуси перенести її з 1 березня на пізніший термін.
"Навіть при плануванні бюджету, якщо визначена чітка дата, то планувати бюджет набагато краще. Якщо дата не визначена, є спокуса перенести її на якомога пізніший термін, адже грошей завжди не вистачає", - зізнався Микола Шамбір.
Нагадаємо, працюючим пенсіонерам в березні виплат не перераховували. Їм провели індексацію пенсій зараз, у червні, хоча мали це зробити ще в квітні. Але зробити це в квітні також було технічно неможливо через деякі законодавчі нюанси. Тому перерахунок зробили у червні, однак пенсіонерам віддадуть "заднім числом" усю суму індексації, яку їм заборгували із квітня.