Картопля перед приготуванням потрібно ретельно мити, щоб уникнути попадання в їжу пестицидів і бактерій. Спеціальних миючих засобів для цього процесу мати не потрібно. Головне, обрати відповідну щітку для овочів, якою вам зручно буде здирати бруд.
Картопля проростає глибоко в грунті, контактуючи з добривами, які покривають зовнішню шкірку. Звичайні посіви картоплі як правило обприскують пестицидами для захисту від бур'янів і комах. Вони можуть містити бактерії від інших людей, які опинилися на картоплі під час транспортування з ферми в продуктовий магазин або на вашу кухню. Саме тому, мити картоплю треба обов'язково теплою водою і за допомогою щітки, навіть якщо ви потім будете чистити шкірку. Це пов'язано з тим, що мікроби і сміття на шкірці картоплі можуть потрапити всередину картоплі, коли вона розрізається.
У Міністерстві сільського господарства США не рекомендують мити картопля миючими засобами або милом, тільки водою. Мити картоплю потрібно безпосередньо перед її приготуванням. Перед цим мийте руки протягом 20 секунд теплою водою з милом. Щоб уникнути перехресного забруднення, переконайтеся, що всі поверхні і посуд очищені і продезінфіковані. Вимийте картоплю під теплою водопровідною водою, щоб видалити бруд і мікроби.
За допомогою щітки для овочів почистіть картоплю, щоб видалити бруд, що прилип до оболонки картоплі. Помістіть картоплю в чисту миску, наповнену теплою водопровідною водою, на 20 хвилин. Промийте картоплю під проточною водою, щоб видалити залишки бруду і сміття. Промокніть насухо почищену картопля паперовим або чистим кухонним рушником.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Після миття картоплі обов'язково видаліть всі зелені, пророслі або пом'яті частини продезинфікованим ножем. Вони можуть містити отруту. Обирайте на базарі овочі без "очок", знебарвлення і порізів. Зелену картоплю в їжу вживати не можна. Шкірочка зеленої картоплі має гіркий смак і може завдати шкоди здоров'ю, а в м'якоті такої картоплі утворюється небезпечне для людини з'єднання - соланін.
Раніше повідомлялося, що картопля на експорт коштує дешевше, ніж у вітчизняних супермаркетах.