За монети, які вийшли з обігу, ще можна заробити реальні гроші. Попри те, що їх вже не використовують при розрахунках, ці монети ще можна обміняти на грошовий еквівалент. Але, перш ніж нести їх на обмін, ретельно огляньте ваш дріб'язок. Можливо серед нього знайдуться монети, які можна прирівняти до справжнього скарбу.
В Україні вже майже два роки не використовуються монети номіналом 1, 2 і 5 копійок. Але їх усе ще можна обміняти на цілком реальні гроші, які перебувають в обігу. Їх можна обміняти на банкноти або на монети, що кратні 10 копійкам.
В Нацбанку України нагадують, що обмін монет, які вийшли із вжитку на реальні гроші, можна здійснювати ще понад рік – до 30 вересня 2022 року.
В Нацбанку також нагадали, в яких банках можна обміняти монети:
- у Національному банку;
- в Ощадбанку;
- у ПриватБанку;
- у Райффайзен банку;
- у ПУМБ;
- в Укрсиббанку.
Крім того, у Нацбанку також нагадали, що триває обмін монет номіналом 25 копійок та всіх гривневих банкнот, які були надруковані до 2003 року. Вони також вилучені з обігу і поступово замінюються.
Такі гроші можна обміняти:
- до 30 вересня 2021 року в будь-якому банку та НБУ;
- до 30 вересня 2023 року - лише в НБУ та уповноважених банках.
Нагадаємо також, що деякі українсьткі монети, які вже вийшли з обігу, можуть вартувати цілого скарбу. До прикладу, 2-копійчану монету, викарбувану в 1992 році, можна продати на аукціоні за десятки тисяч гривень. Звісно, так вартує не будь-яка монета, а лише та, що була виготовлена з певним браком і невеликою партією.