Українцям розповіли, як отримати грошову компенсацію за свою землю: скільки дадуть за гектар

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці після відкриття ринку землі зможуть отримати безкоштовну землю, але пощастить лише деяким категоріям громадян. Для людей, які мають особливі заслуги перед державою, також можуть ввести грошову компенсацію за таку землю, а значить дозволити її пільговий викуп за ринковою вартістю з істотною знижкою у порівнянні з ринковою вартістю.

Українцям розповіли, як отримати грошову компенсацію за свою землю: скільки дадуть за гектар - today.ua

За словами одного з авторів земельної реформи, можливість приватизувати в подальшому свої земельні ділянки повинні мати: ті громадяни, які мають на неї в своїй власності житлові або дачні будинки, а також ті, хто заволодів землею ще до 2002 року за старим земельним законодавством.

Нові земельні ділянки в громадах можуть надаватися і тим людям, які важливі для місцевої громади: працівники соцсфери села, які постраждали внаслідок ЧАЕС, ветерани війни.

Право на грошову компенсацію на землю будуть мати люди, які мають особливі заслуги перед державою (учасники АТО, особи з інвалідністю внаслідок АТО або Революції Переваги, сім'ї загиблих військовослужбовців та учасників Революції Переваги).

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У Кабміні також пропонується змінити норму про безкоштовну приватизацію для ведення особистого господарства, зменшивши її з 2 га до 60 соток. Українцям розповіли, як отримати грошову компенсацію за свою землю: скільки дадуть за гектар Раніше повідомлялося, що українці зможуть отримати шість ділянок різного цільового призначення після відкриття ринку землі:

  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів;
  • для ведення садівництва - не більше 12 соток;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у селах - не більше 25 соток, в селищах - не більше 15 соток, в містах - не більше 10 соток;
  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 10 соток;
  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 1 сотки;
  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельного паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

Щоб отримати землю, для початку потрібно визначитися, де саме ви хочете отримати ділянку і для яких цілей. Для цього потрібно ознайомитися з Кадастровою картою. Після цього слід звернутися до сільської, селищної, міської ради або в Держгеокадастр. Коли ділянка буде обрана і узгоджена, можна буде починати оформляти право власності на неї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після відкриття ринку землі з 1 липня вартість одного гектара в Україні різко зросте. Якщо на сьогоднішній день 1 га оцінюють в 30 тис. гривень, то поступово ціни можуть піднятися до 10-15 тис. євро за гектар.

Раніше повідомлялося, що у власників землі відберуть присадибні ділянки для суспільних потреб.

Головне