Українцям розповіли, як не переплачувати за газ: на що треба звертати увагу у місячних платіжках

Перед тим як платити за газ, кожен споживач повинен уважно перевірити цифри у платіжках, зокрема, звірити зазначені обсяги споживання зі своїми показниками лічильника. Тим, хто вчасно не передає показники, облгаз ставить свої цифри, і тоді сума оплати не відповідає дійсності.

Українцям розповіли, як не переплачувати за газ: на що треба звертати увагу у місячних платіжках - today.ua

Якщо ви побачили, що суми в платіжках не співпадають, необхідно ще раз надіслати показники лічильника та звернутися до свого облгазу з проханням провести перерахунок. Якщо облгаз не піде вам назустріч – подавайте скаргу до НКРЕКУ. Це можна зробити усно за номерами телефонів 380 (44) 204-48-94, 204-70-27.

Через те, що скарг від громадян вже накопичилося, Національна комісія, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) призначила у лютому виїзні позапланові перевірки 29 облгазів, які порушують права своїх споживачів, ігноруючи їх показники лічильників та виставляючи завищені платежі. Після проведення перевірок громадянам перерахують платіжки, і наступного місяця вони заплатять менше. Українцям розповіли, як не переплачувати за газ: на що треба звертати увагу у місячних платіжках Саме компанії, що займаються розподілом газу (облгази), несуть відповідальність за обсяги споживання газу в платіжках, але не постачальники безпосередньо. Тому, якщо, наприклад, вам постачає газ "Нафтогаз", а постачальником конкретно у вашу квартиру є "Київоблгаз", тоді всі претензії мають бути саме до нього. Облгази збирають показники лічильників через канали зв'язку та заносять їх на інформаційну платформу оператора ГРС. Також до обов'язків компаній-розподільників входить перевірка стану газового обладнання громадян.

Раніше повідомлялося, жителі якої області України отримують найякісніший газ.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua