Українцям розповіли, як навесні зміняться ціни на газ та електроенергію на фоні дефіциту ресурсів

Автор: Лобанова Єлизавета

Ціни на газ в Україні вже у квітні можуть зрости на 10-20%, тоді як електроенергія подорожчає на 20-30% вже найближчим часом. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Українцям розповіли, як навесні зміняться ціни на газ та електроенергію на фоні дефіциту ресурсів - today.ua

Щодо тарифів на газ, то на лютий постачальники залишили ціни на рівні січневих. Подальше подорожчання залежатиме від вартості, за якою Україна купуватиме паливо на біржі.

Причина зростання тарифів на електроенергію у свою чергу полягає у подорожчанні основних компонентів, що використовуються для її виробництва. Так, вугілля, газ та інші складові за рік подорожчали втричі. "Укренерго" у 2021 році змушене було підвищити свої тарифи на 22%.

Цього року українці зіштовхнулися із проблемою віялових відключень електрики. У розпал зимових холодів утворився гострий дефіцит електроенергії, і Україна змушена була запросити аварійні постачання енергоресурсу із сусідньої Білорусі.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Дефіциту газу на сьогодні немає, але він загрожує Європі у 2022 році, а Україна, як відомо, безпосередньо залежить від постачання блакитного палива. Сховища у Європі заповнені зараз лише на 56%. Цей показник на 15% нижчий від середніх значень за останні 10 років. Минулого тижня газ продавався за ціною $1100 за тисячу кубометрів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо запасів газу у сховищах України, то з урахуванням поточних прогнозів погоди їх вистачить до завершення опалювального сезону, але за умови додаткових поставок із країн ЄС. Оскільки кількість газових запасів впливає суміжний ринок електроенергії, тобто потреба у генерації вугілля та його рівень запасів, то тут важко сказати, наскільки з урахуванням аварійних поставок нам вистачить власних запасів.

Раніше повідомлялося, що українцям доведеться доплатити за газ "заднім числом".